Minecraft na PS4 z funkcją cross-play. Wymagane logowanie do Xbox Live

Wspólna zabawa z posiadaczami PC, Xbox One i Switch.

Firma Microsoft zaktualizowała Minecraft w wersji na PS4, wprowadzając do produkcji funkcję cross-play, czyli możliwość rozgrywki z posiadaczami innych platform.

Gracze mogą wspólnie bawić się z właścicielami PC z systemem Windows 10, Xbox One, Switch i sprzętów mobilnych. Istnieje również opcja przenoszenia postępów pomiędzy wszystkimi wymienionymi urządzeniami.

Aby skorzystać z funkcji cross-play, osoby korzystające z PS4 muszą zalogować się na utworzone wcześniej konto w usłudze Xbox Live. Zamiast osiągnięć, użytkownicy nadal będą jednak odblokowywać trofea z konsoli Sony.

Warto zaznaczyć, że sama aktualizacja zaimplementowała pszczoły (atakujące jadem) oraz szereg przedmiotów związanych z tymi owadami. Nie zabrakło też usunięcia wielu zróżnicowanych błędów oraz usterek.

minecraft_cross
Minecraft łączy wszystkich

Pełna wersja Minecrafta ukazała się w 2011 roku i nadal cieszy się popularnością - niedawno ujawniono, że miesięcznie loguje się 112 milionów użytkowników. Pozycja wyróżnia się mechanizmami, które pozwalają budować nawet najbardziej nietypowe konstrukcje.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Tak może wyglądać pad od PS5? Wizualizacja DualShocka 5

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Age of Empire 4 - Poradnik, Solucja

Jak grać, rozwijać bazę, wygrywać potyczki i przejść wszystkie misje.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami