Halo: Reach - umiejętności, zdolności pancerza

Sprint i inne talenty.

Halo: Reach wprowadziło pewną istotną nowość, dla niektórych fanów serii kontrowersyjną - chodzi o zdolności pancerza. W dzisiejszych czasach nie robią już wrażenia, ale w momencie premiery oryginalnej wersji gry były istotną nowością.

Zawsze możemy mieć wyposażoną tylko jedną zdolność pancerza. Wybieramy je przed rozpoczęciem meczu lub po śmierci, w menu Loadout, po prawej stronie (1).

skille1

Umiejętności używamy wciskając Shift na PC lub X na padzie od Xboksa.

Pierwsza zdolność pancerza to Sprint. Działa tak samo, jak sprintowanie w każdej innej grze FPS, tylko że przez kilka sekund - nie możemy biegać bez przerwy. Jeśli nie wybierzemy tej zdolności, to w ogóle nie możemy sprintować.

Kolejna umiejętność wyróżnia się już bardziej. Armor Lock sprawia, że stajemy się na moment zupełnie niewrażliwi na obrażenia, ale nie możemy też się przez ten czas poruszać ani używać broni. To przydatne, gdy znajdziemy się pod ostrym ostrzałem, ale nie widzimy wrogów lub chcemy poczekać na wsparcie.

skille2

Trzecia zdolność to Jet Pack - plecak odrzutowy, który pozwala wznosić się w powietrze. Trzeba tylko uważnie obserwować ikonę zdolności w lewym rogu i pasek dookoła niej, by zwracać uwagę, żeby paliwo nie skończyło się w trakcie lotu na dużej wysokości.

Czwarty talent to Active Camo. To kamuflaż, który działa najlepiej, kiedy stoimy w miejscu. Wtedy ledwo zauważalna jest tylko poświata naszego pancerza (2). Stajemy się jednak lepiej widoczni, gdy się ruszymy.

skille3

Wreszcie, jest też skill Hologram. Dzięki niemu w miejsce, w które celujemy, pobiegnie - jak wskazuje nazwa - nasz hologram (3).

skille4

Wypuszczenie hologramu to często dobry sposób na sprawdzenie, przykładowo, gdzie znajduje się snajper lub czy nie czai się gdzieś zasadzka. Zdolności pancerza wykorzystujemy też w kampanii fabularnej - gdzie co jakiś czas znajdujemy je obok pojemników z bronią czy amunicją.

Następnie: Halo: Reach - zdrowie i tarcza, jak się leczyć

Spis treści: Halo: Reach - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami