Final Fantasy 7 Remake nie tylko na PS4 - gra trafi na inne platformy

Wyłączność na konsolę Sony do marca 2021 roku.

Final Fantasy 7 Remake jest tytułem na wyłączność PlayStation 4, ale tylko do 3 marca 2021 roku. Wcześniejsze podejrzenia niektórych graczy potwierdziła oficjalna aktualizacja okładki na oficjalnej stronie Square Enix.

Nie zapowiedziano jeszcze, na jakie platformy trafi remake po rocznym okresie wyłączności dla PS4, ale można domyślać się, że chodzi o konsole Xbox - niemiecki oddział Microsoftu przez przypadek poinformował już o tym w lipcu.

FF7_PS4_2D_v2___Copy

Można też się spodziewać, że gra trafi na PC - podobnie jak Final Fantasy 15, które rok po premierze trafiło na Steam. W 2021 roku dostępne będą już konsole nowej generacji, więc niewykluczone, że Final Fantasy 7 Remake ukaże się także na tych platformach.

Ambitny projekt Square Enix to zbudowana od podstaw, zupełnie nowa wersja kultowej gry jRPG z pierwszego PlayStation. Postacie i główny wątek fabularny pozostaną w dużej mierze identyczne, choć mogą zostać nieco rozbudowane.

Warto dodać, że debiutująca w marcu produkcja to tylko część całego remake'u - przedstawiająca wyłącznie wydarzenia w mieście Midgar. Fragment ten został odpowiednio rozszerzony, by zapewnić tyle zawartości - jak niejednokrotnie podkreślają deweloperzy - co pełnoprawna gra.

Źródło: Square Enix Press Center

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami