Nowy BioShock zapowiedziany

Grę tworzy wewnętrzne studio 2K.

2K oficjalnie ujawniło, że powstaje nowa odsłona serii BioShock. Za grę odpowiada nowo utworzone, wewnętrzne studio wydawcy, Cloud Chamber. Tytuł nie zadebiutuje w najbliższej przyszłości.

Na czele zespołu stanęła Kelley Gilmore, która przez niemal 20 lat pracowała w należącym do 2K Firaxis Games. W Cloud Chamber znajdują się też deweloperzy, którzy współtworzyli poprzednie części BioShock. zabrakło natomiast Kena Levine'a, dyrektora kreatywnego pierwszej odsłony serii.

cloud
Logo studia Cloud Chamber

Zgodnie z ogłoszeniem 2K, gra będzie projektowana „jeszcze przez kilka kolejnych lat”. Nie podano platform docelowych ani przybliżonej daty premiery.

Nowo założone studio ma dwa oddziały, w Kalifornii oraz kanadyjskim Quebecu. Wygląda więc na to, że zespół jest dość spory.

Z opublikowanych przez 2K ogłoszeń o pracę wynika, że kolejny BioShock może być grą z elementami usługi - z żyjącym i wciąż rozwijanym światem oraz tzw. endgame, czyli zawartością dostępną po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

Ostatnia odsłona serii to wydany w 2013 roku BioShock: Infinite, który przeniósł akcję nad chmury, rezygnując przy okazji z elementów zaczerpniętych z horroru i wprowadzając skomplikowaną konstrukcyjnie fabułę.

Źródło: 2K

Następnie: Samsung Galaxy S11 Plus z baterią 5000 mAh?

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Powiązane gry

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami