Symulator Jezusa Chrystusa pozwoli czynić cuda i walczyć z Szatanem

Projekt wydawany przez polskie PlayWay.

Polska firma PlayWay ujawniła I Am Jesus Christ - „realistyczny symulator”, który pozwoli wcielić się w tytułowego Syna Bożego. Gra zmierza na PC, ale data premiery nie jest znana.

Twórcy z niezależnego studia SimulaM podkreślają, że produkcja jest inspirowana „opowieściami z Nowego Testamentu”. Fabuła obejmie okres między chrztem Jezusa a Jego zmartwychwstaniem, zaś akcja zostanie przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby (FPP).

Podczas rozgrywki gracze spróbują uratować świat. Projekt zaoferuje możliwość czynienia cudów - w planach ponad 30 zróżnicowanych uczynków, wśród których znajdą się leczenie chorych, spacer po wodzie, uspokajanie burzy i wskrzeszanie zmarłych.

Co ciekawe, pojawi się również opcja zmierzenia się z samym Szatanem w „realistycznej walce”. W starciu z Diabłem skorzystamy z zestawu niesprecyzowanych na razie przez autorów umiejętności specjalnych.

symulator_chrystusa
Weźmiemy udział w wydarzeniach z Biblii - w tym w ostatniej wieczerzy

Z ujawnionych informacji wynika, że do korzystania z poszczególnych mocy i czynienia cudów niezbędne będzie posiadanie energii, której zapas uzupełnimy poprzez modły. Twórcy obiecują także otwarty świat, który zapewne swobodnie zwiedzimy.

I Am Jesus Christ nie jest jedyną kontrowersyjną produkcją tego typu wydawaną przez PlayWay. Równolegle trwają prace nad symulatorem księdza, który pozwoli między innymi odprawiać msze oraz egzorcyzmy.

Źródło: Steam

Następnie: Pół Wieku Poezji Później - fanowski film w świecie Wiedźmina już dostępny

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami