Pół Wieku Poezji Później - fanowski film w świecie Wiedźmina już dostępny

Historia Lamberta.

W serwisie YouTube opublikowano „Pół Wieku Poezji Później” - powstający od kilku lat fanowski film osadzony w świecie Wiedźmina.

Akcję obrazu osadzono 25 lat po wydarzeniach przedstawionych w książkach Andrzeja Sapkowskiego. Opowieść koncentruje się jednak nie na Geralcie z Rivii, a Lambercie - innym łowcy potworów znanym zarówno z książek, jak i gier od studia CD Projekt Red.

Historia rozpoczyna się od ataku potężnego wojownika Agaiusa na Kaer Morhen. Jakiś czas później ze szkoły czarodziejek ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej księgi. W pościg za adeptką ruszają Triss Merigold, syn Jaskra i wspomniany wiedźmin.

Uwagę zwraca obsada. W projekt udało się zaangażować Zbigniewa Zamachowskiego, który wcielił się w barda - aktor powtórzył tym samym rolę z polskiej adaptacji kinowej i serialowej. Do tego Mariusz Drężek jako Lambert i Magdalena Różańska jako rudowłosa czarodziejka.

Film trwa łącznie 102 minuty, a więc ponad półtorej godziny. Co ciekawe, fanowski obraz początkowo miał być znacznie krótszy, ale w toku czteroletnich prac dzieło się rozrosło i twórcy wydłużyli metraż, co było przyczyną szeregu opóźnień.

wiedzmin_film
Zbigniew Zamachowski powraca jako Jaskier

„Pół Wieku Poezji Później” przygotowało Bez Klapsa Productions - formacja założona przez kilku zaangażowanych w produkcji filmowców - oraz firma produkcyjna SC Projects. Zespołem kieruje Jakub Nurzyński, a za projekt odpowiada w sumie około 400 osób.

Łączny budżet obrazu nie przekroczył 100 tysięcy złotych. Pieniądze zgromadzono za pośredcnitwem internetowych zbiórek, które organizowano między innymi w serwisach Polak Potrafi i Indiegogo, a także za pośrednictwem Facebooka.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami