Pół Wieku Poezji Później - fanowski film w świecie Wiedźmina już dostępny

Historia Lamberta.

W serwisie YouTube opublikowano „Pół Wieku Poezji Później” - powstający od kilku lat fanowski film osadzony w świecie Wiedźmina.

Akcję obrazu osadzono 25 lat po wydarzeniach przedstawionych w książkach Andrzeja Sapkowskiego. Opowieść koncentruje się jednak nie na Geralcie z Rivii, a Lambercie - innym łowcy potworów znanym zarówno z książek, jak i gier od studia CD Projekt Red.

Historia rozpoczyna się od ataku potężnego wojownika Agaiusa na Kaer Morhen. Jakiś czas później ze szkoły czarodziejek ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej księgi. W pościg za adeptką ruszają Triss Merigold, syn Jaskra i wspomniany wiedźmin.

Uwagę zwraca obsada. W projekt udało się zaangażować Zbigniewa Zamachowskiego, który wcielił się w barda - aktor powtórzył tym samym rolę z polskiej adaptacji kinowej i serialowej. Do tego Mariusz Drężek jako Lambert i Magdalena Różańska jako rudowłosa czarodziejka.

Film trwa łącznie 102 minuty, a więc ponad półtorej godziny. Co ciekawe, fanowski obraz początkowo miał być znacznie krótszy, ale w toku czteroletnich prac dzieło się rozrosło i twórcy wydłużyli metraż, co było przyczyną szeregu opóźnień.

wiedzmin_film
Zbigniew Zamachowski powraca jako Jaskier

„Pół Wieku Poezji Później” przygotowało Bez Klapsa Productions - formacja założona przez kilku zaangażowanych w produkcji filmowców - oraz firma produkcyjna SC Projects. Zespołem kieruje Jakub Nurzyński, a za projekt odpowiada w sumie około 400 osób.

Łączny budżet obrazu nie przekroczył 100 tysięcy złotych. Pieniądze zgromadzono za pośredcnitwem internetowych zbiórek, które organizowano między innymi w serwisach Polak Potrafi i Indiegogo, a także za pośrednictwem Facebooka.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami