Karcianka Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma sequela

CD Projekt Red nie planuje kontynuacji.

CD Projekt Red ujawniło, że wbrew wcześniejszym planom fabularna karcianka Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma kontynuacji.

Zespół zorganizował niedawno internetową sesję pytań i odpowiedzi. Jeden z fanów zapytał, czy wydana w ubiegłym roku produkcja doczeka się sequela. Odpowiedzialny w polskim studiu za kontakty z graczami Paweł Burza stanowczo zaprzeczył.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści narodziło się jako kampania fabularna do darmowej karcianki Gwinta. Tytuł jednak się rozrósł - na tyle, że postanowiono przygotować zupełnie odrębną, samodzielną grę.

Pierwotnie deweloperzy planowali kilka podobnych historii. Informacje przekazywane przez CD Projekt Red wskazywały jednak, że pierwsza produkcja nie odniosła sukcesu - przedstawiciele studia wprost mówili, że sprzedaż była niższa od oczekiwań. W związku z tym decyzja o rezygnacji z kolejnych części nie jest dużym zaskoczeniem.

wojna_krwi_screen
Wojna Krwi łączy eksplorację mapy z karcianymi potyczkami

Akcję Wojny Krwi osadzono przed wydarzeniami z pierwszej odsłony serii Wiedźmin, a w trakcie drugiej inwazji Nilfgaardu. Gracze wcielają się w Meve - władczynię Lyrii i Rivii - która po powrocie do domu odkrywa, że jej królestwa zostały zaatakowane.

Warto zaznaczyć, że niedawno CD Projekt Red ujawniło, że kończy ze wsparciem dla Gwinta na konsolach. Wersje PS4 i Xbox One ostatnią aktualizację otrzymają 9 grudnia, a serwery zostaną wyłączone 9 czerwca 2020 roku.

Źródło: GamingBolt

Następnie: Gry, które zdefiniowały PlayStation - materiał od Sony z okazji 25. urodzin platformy

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami