Karcianka Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma sequela

CD Projekt Red nie planuje kontynuacji.

CD Projekt Red ujawniło, że wbrew wcześniejszym planom fabularna karcianka Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie otrzyma kontynuacji.

Zespół zorganizował niedawno internetową sesję pytań i odpowiedzi. Jeden z fanów zapytał, czy wydana w ubiegłym roku produkcja doczeka się sequela. Odpowiedzialny w polskim studiu za kontakty z graczami Paweł Burza stanowczo zaprzeczył.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści narodziło się jako kampania fabularna do darmowej karcianki Gwinta. Tytuł jednak się rozrósł - na tyle, że postanowiono przygotować zupełnie odrębną, samodzielną grę.

Pierwotnie deweloperzy planowali kilka podobnych historii. Informacje przekazywane przez CD Projekt Red wskazywały jednak, że pierwsza produkcja nie odniosła sukcesu - przedstawiciele studia wprost mówili, że sprzedaż była niższa od oczekiwań. W związku z tym decyzja o rezygnacji z kolejnych części nie jest dużym zaskoczeniem.

wojna_krwi_screen
Wojna Krwi łączy eksplorację mapy z karcianymi potyczkami

Akcję Wojny Krwi osadzono przed wydarzeniami z pierwszej odsłony serii Wiedźmin, a w trakcie drugiej inwazji Nilfgaardu. Gracze wcielają się w Meve - władczynię Lyrii i Rivii - która po powrocie do domu odkrywa, że jej królestwa zostały zaatakowane.

Warto zaznaczyć, że niedawno CD Projekt Red ujawniło, że kończy ze wsparciem dla Gwinta na konsolach. Wersje PS4 i Xbox One ostatnią aktualizację otrzymają 9 grudnia, a serwery zostaną wyłączone 9 czerwca 2020 roku.

Źródło: GamingBolt

Następnie: Gry, które zdefiniowały PlayStation - materiał od Sony z okazji 25. urodzin platformy

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami