Gry, które zdefiniowały PlayStation - materiał od Sony z okazji 25. urodzin platformy

God of War, Final Fantasy 7, Tomb Raider i inne.

Brytyjski oddział Sony opublikował na Twitterze materiał prezentujący gry, które - w opinii firmy - zdefiniowały 25 lat konsol PlayStation.

Nagranie składa się z jednosekundowych fragmentów produkcji istotnych dla platform każdej generacji, a więc PS1, PS2, PS3 i PS4. Co ciekawe, zabrakło tytułów przygotowanych z myślą o urządzeniach przenośnych, czyli PSP i PS Vita.

W materiale znalazły się ujęcia z między innymi oryginalnych odsłon God of War i Tomb Raider, Final Fantasy 7, platformówek ze Spyro i Crashem oraz gier sportowych pokroju FIFA i NHL. Do tego nowsze pozycje z The Last of Us i serią Uncharted na czele.

Pierwsze PlayStation w Japonii zadebiutowało 3 grudnia 1994 roku, choć do Europy trafiło kilka miesięcy później - 29 września 1995 roku. Urządzenie jest obecnie trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą stacjonarną w historii, z nakładem wynoszącym 102,49 milionów egzemplarzy.

god_of_war_25_lat
Wśród wymienionych gier nie zabrakło nowego God of War

Obecnie Sony pracuje nad platformą następnej generacji. Z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że PS5 zadebiutuje pod koniec 2020 roku, a jednym z najważniejszych elementów sprzętu będzie dysk SSD, który powinien skrócić czas ładowania gier.

Następnie: Symulator Jezusa Chrystusa pozwoli czynić cuda i walczyć z Szatanem

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami