Ballada Jaskra o Geralcie - udostępniono utwór z serialu Wiedźmin

Jest też motyw przewodni.

W serwisie Soundcloud udostępniono dwa utwory ze ścieżki dźwiękowej serialu „Wiedźmin” od Netflixa - balladę Jaskra o Geralcie oraz muzyczny motyw przewodni.

Za skomponowanie i wyprodukowanie obu pozycji odpowiadają Sonya Belousova i Giona Ostinelli - artystki pochodzące odpowiednio z Rosji i Włoch. W napisaniu słów do pierwszej pomagała też Jenny Klein - jedna ze scenarzystek adaptacji twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Balladę wykonał Joey Batey, a więc aktor, który w serialu wciela się w Jaskra. Utwór zatytułowany „Toss A Coin To Your Witcher” (w wolnym tłumaczeniu: „Rzuć monetą w swojego wiedźmina”) opowiada o Geralcie.

Piosenka jest jedną z czterech kompozycji od słynnego barda. Dzieło śpiewającego towarzysza Białego Wilka pojawi się ponoć w drugim odcinku produkcji Netflixa - skupiającego się na przeszłości Yennefer epizodzie o nazwie „Cztery marki”.

Natomiast motyw przewodni zatytułowano po prostu „Geralt of Rivia”, co może oznaczać, że usłyszymy go przede wszystkim w scenach z głównym bohaterem produkcji. Niewykluczone, że pojawi się także w czołówce.

Wspomniany utwór brzmi inaczej niż muzyka znana z serii gier od CD Projekt Red. Niektórzy zwracają jednak uwagę, że pomimo różnic, zachowuje specyficzny klimat i pasuje do świata wykreowanego przez polskiego pisarza.

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin zadebiutuje 20 grudnia. W planach jest już druga odsłona, która ukaże się w 2021 roku. W obsadzie jest między innymi Henry Cavill, wcielający się w rolę Geralta z Rivii.

Następnie: Shadow of the Tomb Raider i Ancestors Legacy w pierwszym Humble Choice

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami