Sony sugeruje, że ma w planach PS5 Pro

PS4 Pro było testem.

Masayasu Ito - odpowiedzialny za inżynierię sprzętu w Sony Interactive Entertainment - zasugerował w rozmowie z Game Informerem, że konsola PlayStation 5 może doczekać się wersji Pro.

Ito zaznaczył, że ma to związek z szybko rozwijającą się technologią. Dodał także, że wprowadzenie na rynek PS4 Pro było swego rodzaju testem pomysłu na ulepszoną wersję konsoli.

ps4_pro_white
PS4 Pro ukazało się 3 lata po starcie obecnej generacji

- W przeszłości jedna platforma była na 7 czy nawet 10 lat, ale przez rozwój technologii teraz cykl życia konsoli to 6-7 lat. Nie możemy jednak przez to być na bieżąco z szybkim postępem technologicznym - zaznaczył przedstawiciel Sony.

- Uważamy więc, że w przypadku PS5 to także cykl około 6 czy 7 lat, ale podchodząc do tego w ten sposób, powinniśmy też mieć szansę na zmianę sprzętu i wprowadzenie odpowiednich ulepszeń w trakcie generacji. Tak właśnie myśleliśmy przeprowadzając tak naprawdę test w przypadku PS4 Pro.

PlayStation 5 ma zadebiutować w okresie świątecznym 2020 roku. Zaoferuje między innymi dysk SSD i wsparcie dla gier w 4K oraz multimediów nawet w 8K. Nieoficjalne informacje sugerują, że jedną z gier startowych konsoli może być Gran Turismo 7.

Źródło: Game Informer

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami