Powstają gry w świecie League of Legends z naciskiem na fabułę i tryb single-player

Pokaz pierwszego tytułu na The Game Awards 2019.

Riot Games poinformowało o uruchomieniu Riot Forge - działu, który skupi się na wydawaniu gier w świecie League of Legends od zewnętrznych studiów deweloperskich.

Firma podkreśla, że chce współpracować z „doświadczonymi” zespołami, by tworzyć tytuły, które można byłoby „ukończyć”. To oznacza, że nowe pozycje położą nacisk na fabułę i zabawę w pojedynkę, co potwierdził przedstawiciel spółki - Bret Forbus - na Twitterze. Każda rozszerzy fikcyjne uniwersum i zaoferuje nieznane wcześniej doznania.

Szczegóły na temat gier i partnerów Riot Games nie są znane. Wiadomo jednak, że pierwszy z powstających projektów zostanie zapowiedziany podczas tegorocznej gali The Game Awards, która odbędzie się 13 grudnia o godzinie 2:30 (w nocy z czwartku na piątek).

Twórcy League of Legends tłumaczą, że zamierzają umożliwić zewnętrznym studiom odnalezienie „własnego głosu” w uniwersum i „przestrzeni do opowiadania historii”, a także pomóc w zaznaczeniu własnego stylu.

Riot Games zaznacza, że zapewni deweloperom szerokie wsparcie - firma odpowie między innymi za testy danego tytułu, proces lokalizacji oraz nagrywanie dialogów. Zajmie się również kwestiami marketingowymi.

riot_forgelogo
Riot Forge Games będzie współpracowało z zewnętrznymi studiami

Produkcje od zewnętrznych deweloperów powstają z myślą o PC, konsolach i urządzeniach mobilnych. Wybór dokładnych platform zależy jednak od określonego zespołu - celem jest, by gry były dostosowane do konkretnego sprzętu.

Niedawno Riot Games ujawniło kilka własnych projektów w uniwersum League of Legends. Ekipa pracuje między innymi nad bijatyką oraz sieciową strzelanką, która czerpie inspiracje z CS:GO oraz Overwatch.

Źródło: Riot Forge Games

Następnie: Nowa edycja Star Wars Battlefront 2 zapewnia dostęp do wszystkich elementów kosmetycznych

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Władimir Putin pogratulował nowym mistrzom świata w Dota 2

Pierwsze zwycięstwo drużyny z Europy Wschodniej od dekady.

Amerykańskie serwery Dota 2 zawiesiły się, bo ktoś przeciął kabel

Gracze ze wschodu mieli trudności z dołączeniem.

League of Legends z Pokemonami - zapowiedziano Pokemon Unite

Darmowa gra na urządzenia mobilne i Switch.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami