Najlepsze gry 2019 roku - Ranking Gier

Gry na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Zaledwie kilka tygodni dzieli nas od końca roku. Przedstawiamy wam zatem zestaw gier, które najmocniej przyciągnęły naszą uwagę. Przed wami najlepsze gry 2019 roku. Kolejność tytułów jest losowa.

W doborze najlepszych gier roku kierowaliśmy się przede wszystkim werdyktami recenzentów w naszym serwisie, ale także ogólnymi opiniami graczy czy też krytyków z całego świata. Chociaż w tym zestawieniu dominują głównie produkcje wysokobudżetowe, to uzbrójcie się w cierpliwość - zbiór najlepszych gier niezależnych jeszcze przed nami!

Zaczynamy!

Sekiro: Shadows Die Twice

Bez wątpienia jedna z najlepszych gier roku 2019 i jedna z nielicznych, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy otrzymała naszą złotą Rekomendację. Twórcy Sekiro, studio From Software, tym razem postawili na japoński klimat, jakże odmienny od legendarnych już Dark Souls i Bloodborne.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że rdzeń rozgrywki pozostał zbliżony do poprzednich dzieł studia - mamy tu wysoki poziom trudności, wymagającą walkę i trudnych bossów. W praktyce jednak Sekiro wynagradza solidne poznanie przeciwnika, rytmikę i pomysłowość, a nieco na boku pozostawia możliwość wykonywania sprytnych schematów podczas walki, jak miało to miejsce choćby w Dark Souls.

001

„Sekiro proponuje rozgrywkę dobrze znaną miłośnikom soulslike'ów, ale podaną w świeżym wydaniu. Odkrywając ten egzotyczny świat, czujemy się podekscytowani jak dziecko, które rozpakowuje upominek, pomimo że zna jego zawartość” - napisał Marcin w naszej recenzji.

Metro Exodus

Z ciasnych i ciemnych korytarzy moskiewskiego metra w końcu wyszliśmy na powierzchnię. Nie oznacza to jednak, że w najnowszej części udanej serii Metro przebywamy tylko na zewnątrz. Exodus zgrabnie łączy elementy na sporych, otwartych mapach, z eksploracją niebezpiecznych korytarzy.

Strzelanka może pochwalić się naprawdę bardzo dobrą i dynamiczną fabułą, a także rewelacyjną oprawą graficzną, która wiele zyskuje dzięki zastosowaniu technologii ray tracing. Dla fanów serii oraz wielbicieli FPS-ów to pozycja wręcz obowiązkowa.

002

„Metro Exodus to w ogólnym rozrachunku interesujący eksperyment, który broni się przede wszystkim wciągającą, dynamiczną fabułą oraz świetną oprawą wizualną. To opowieść, którą na pewno warto poznać” - głosi nasza recenzja gry.

Death Stranding

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku ujrzała światło dzienne niedawno, bo w listopadzie. Na razie gra jest dostępna tylko dla posiadaczy PlayStation 4, ale w przyszłym roku zawita także na komputery osobiste. To najnowszy tytuł legendarnego, japońskiego twórcy, Hideo Kojimy.

W grze wcielamy się w Sama - kuriera, który otrzymał szalenie ważne zadanie. Musi odtworzyć komunikacyjną sieć w zniszczonych Stanach Zjednoczonych. Death Stranding to przede wszystkim gra drogi, w której większość tras pokonujemy pieszo, dbając przy tym o przenoszony ładunek, mierząc się z tajemniczymi wynurzonymi i walcząc z trudnościami natury.

„Obok Death Stranding nie można przejść obojętnie. To złożone i magnetyzujące dzieło, które każdy powinien sprawdzić samodzielnie” - napisał Jerzy w naszej recenzji.

Total War: Three Kingdoms

Najnowsza część uznanej na całym świecie serii gier strategicznych Total War tym razem przenosi graczy do Chin. Choć mechanika tytułu nie doczekała się rewolucyjnych zmian, to Three Kingdoms zapewnia dziesiątki - jeśli nie setki - godzin przyjemnej i wymagającej rozgrywki.

Gra kładzie duży nacisk na opowiadaną historię, która koncentruje się na wielkiej wojnie Trzech Królestw. Zostajemy więc przeniesieni na początek pierwszego tysiąclecia, obejmując kontrolę nad jednym z bohaterów należących do różnych dynastii. Klasycznie dla serii rozgrywkę prowadzimy na dwa sposoby - na mapie strategicznej (w systemie turowym) oraz w czasie rzeczywistym, prowadząc walki na zróżnicowanym terenie.

004

„Total War: Three Kingdoms to kolejny, niezwykle przyjemny pożeracz czasu od Creative Assembly. Najnowsza część cyklu przypomina, że deweloperzy chyba nigdy nie przestaną dostarczać interesujących strategii” - napisał Mateusz w naszej recenzji.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami