Gry startowe na PS5 od Sony nie trafią na PlayStation 4 - sugerują nieoficjalne informacje

Koncern skupia się tylko na jednej platformie.

Gry startowe na PS5 od studiów deweloperskich należących do Sony nie ukażą się na PlayStation 4 - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Tak stwierdził Jason Schreier z serwisu Kotaku na antenie audycji internetowej Splitscreen. Według informacji pozyskanych przez dziennikarza, japoński producent chce skupić się na następnej generacji i pierwsze tytuły tworzone z myślą o nowej konsoli nie trafią na poprzednią.

ghost_of_tsushima_ps5
Ghost of Tsushima zmierza na PS4, ale być może pojawi się też na PlayStation 5

Doniesienia wskazują, że Sony przyjęło inną strategię niż Microsoft. Koncern z Redmond już potwierdził, że gry pokroju Halo Infinite pojawią się nie tylko na Xbox Scarlett, ale również na Xbox One. W ten sposób firma chce ułatwić klientom migrację między platformami.

To oczywiście nie oznacza, że już wydane lub zapowiedziane na PS4 produkcje w przyszłości nie pojawią się na nowej konsoli. Przykładem jest Ghost of Tsushima - spekuluje się, że pozycja ukaże się także na PlayStation 5.

horizon_2_plotki
Jeżeli powstanie sequel Horizon Zero Dawn, to trafi raczej tylko na PS5

Warto też zaznaczyć, że informacje dotyczą wyłącznie gier tworzonych i wydawanych przez Sony. Tytuły startowe od zewnętrznych deweloperów i firm - w tym Watch Dogs Legion - mogą trafić również na platformę poprzedniej generacji.

Należy jednocześnie pamiętać, że powyższe doniesienia mają nieoficjalny charakter i niekoniecznie muszą okazać się prawdziwe. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Schreier jest dziennikarzem, którego wieści w przeszłości wielokrotnie się sprawdzały.

Źródło: GamingBolt

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami