Amerykański kongresmen wydał na Steamie fundusze z kampanii wyborczej - przyznał się do winy

Pieniądze przeznaczył także na klocki Lego.

Amerykański kongresmen Duncan Hunter przyznał się do wydania na Steamie pieniędzy, które przeznaczone były na kampanię wyborczą.

Pierwsze zarzuty pojawiły się w 2016 roku, gdy polityk z USA ujawnił transakcje w podsumowaniu funduszy wyborczych. Wówczas przekonywał, że zakupów - opisanych w sprawozdaniu jako „osobiste wydatki”, które „zostaną zwrócone” - dokonał syn mężczyzny.

hunter_duncan
Duncan Hunter (źródło: commons.wikimedia.org, autor: Gage Skidmore)

Teraz jednak republikański kongresmen przyznał się do winy. W miniony wtorek przed sądem federalnym oznajmił, że z małżonką skradł ponad 150 tysięcy dolarów, które przeznaczył między innymi na nabycie gier za pośrednictwem platformy Steam.

Okazuje się jednak, że pieniądze wydał nie tylko na wirtualną rozrywkę. Pomiędzy 2010 a 2016 rokiem polityk zainwestował fundusze kampanijne także na jedzenie, kino, klocki Lego, karmę dla psa, zagraniczne wakacje i noclegi w luksusowych hotelach oraz bilety lotnicze dla królików. Jednocześnie rodzina Amerykanina była „mocno zadłużona”.

gta_duncan
Nie wiadomo, w co dokładnie gra amerykański polityk

- Kongresmen Duncan D. Hunter zawiódł zaufanie swoich wyborców, przeznaczając setki tysięcy dolarów wpłaconych przez jego zwolenników na osobiste wydatki. To nie był błąd popełniony w trakcie kampanii. Było to celowe, wieloletnie naruszanie prawa. Użył stanowiska, by finansować styl życia znajdujący się poza jego zasięgiem - stwierdził prokurator David Leshner.

Za kradzież środków z kampanii wyborczej wspomnianemu politykowi i jego żonie grozi maksymalnie 5 lat więzienia oraz konieczność wypłaty grzywny w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Źródło: Justice.gov

Następnie: Koniec wsparcia dla Gwinta na konsolach - gra zostanie wyłączona w czerwcu 2020 roku

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami