PS Vita 2 raczej nie powstanie. Sony nie wyprodukuje już żadnej konsoli przenośnej?

"Nie jesteśmy tym zainteresowani".

Sony nie jest zainteresowane wyprodukowaniem kolejnej wersji PlayStation Vita, a być może nie powróci już nigdy do konsol przenośnych - wynika z wypowiedzi Jima Ryana, prezesa Sony Interactive Entertainment.

- PlayStation Vita była wspaniała pod wieloma względami, a właściwe doświadczenie z rozgrywki było świetne, ale widać jasno, że nie jest to już biznes, którym jesteśmy zainteresowani - wyjaśnił Ryan w wywiadzie dla Game Informer.

Vita zadebiutowała w 2012 roku jako następca PSP. Mimo kilku tytułów na wyłączność oraz funkcji umożliwiających współpracę z PlayStation 4, przenośny sprzęt nie cieszył się dużą popularnością, ustępując miejsca smartfonom i konkurencyjnemu Nintendo 3DS. Aktualnie najpopularniejszym handheldem jest oczywiście Switch.

Na PS Vita wydano kilka gier sygnowanych rozpoznawalnymi markami Sony, jak Killzone Najemnik czy Uncharted: Złota Otchłań.

goldenabyss
Złota Otchłań była jedną z najładniejszych gier na Vitę

We wrześniu 2018 roku zakończono produkcję konsoli na rynku japońskim.

Źródło: Game Informer

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami