Halo: Reach z ponad 100 tysiącami graczy na Steamie. Udany powrót serii na PC

Po 12 latach przerwy.

Wczoraj na PC zadebiutowało Halo: Reach - pierwsza odsłona cyklu, która pojawiła się na komputerach osobistych w ciągu ostatnich 12 lat. Wygląda na to, że gra zaliczyła udany debiut.

Tuż po premierze w produkcję jednocześnie grało ponad 161 tysięcy użytkowników Steama. W szczytowym momencie strzelanka była trzecim najpopularniejszym tytułem w cyfrowym sklepie, przegrywając jedynie z CS:GO i Dota 2.

halo_reach_pc
Sterowanie w Halo: Reach dostosowano do klawiatury i myszy

Obecnie liczba jednocześnie aktywnych graczy jest niższa, ale nadal jest wysoka i wynosi 67,87 tysięcy. Taki wynik oznacza, że Halo: Reach plasuje się na siódmym miejscu pozycji cieszących się najwyższym zainteresowaniem klientów platformy Valve.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że wynik produkcji może być jeszcze wyższy, ponieważ strzelanka dostępna jest również w cyfrowym sklepie Microsoftu, a także wchodzi w skład oferty abonamentu Xbox Game Pass na PC.

Halo: Reach to pierwsza gra z Kolekcji Master Chief wydana na komputerach osobistych. Kolejne ukażą się w kolejności chronologicznej - najpierw zadebiutuje więc Halo: Combat Evolved, a później Halo 2, Halo 3 (z rozszerzeniem ODST) i Halo 4.

Ostatnią próbę przeniesienia cyklu z konsol na PC podjęto w 2007 roku. Wówczas na platformie pojawiła się druga część serii. Gra kompatybilna była jednak wyłącznie z systemem Windows Vista i zmagała się z szeregiem błędów technicznych.

Źródło: Steam

Następnie: Wiedźmin - walka Geralta z rycerzami w nowym fragmencie serialu

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami