Amerykanin podejrzany o używanie konsoli do sprzedawania kokainy

FBI poprosiło o nagrania rozmów z gier.

W ubiegłym miesiącu amerykańskie Federalne Biuro Śledcze skontaktowało się z Sony i zażądało od koncernu informacji o użytkowniku PS4, który jest podejrzany o używanie sieci PlayStation Network do handlowania kokainą - w rzekomej cenie 34 tys. dolarów za kilogram.

Jak informuje redakcja Motherboard, mieszkaniec stanu Missouri, Curtis A. - używający w PSN pseudonimu Speedola20 - komunikował się z klientami i zainteresowanymi osobami poprzez czat tekstowy, a także głosowy, podczas gry.

psn
Dilerzy czasami wykorzystują komunikatory z Xbox One, PS4, a nawet Nintendo Switch, ale dane o rozmowach mogą być użyte przeciwko nim

Informator współpracujący z FBI zamówił od dilera 9 uncji narkotyku, wysyłając wiadomość tekstową. Speedola20, myśląc, że czat głosowy jest bezpieczniejszy, zasugerował kontynuowanie rozmowy podczas gry.

Nakaz rewizji wystosowany przez biuro śledcze oznaczał, że Sony powinno udostępnić agencji dokładne informacje o użytkowniku, w tym szczegóły o uruchamianych aplikacjach, nagrania rozgrywki, dźwięk i obraz zarejestrowany przez konsolę, a także dane dotyczące urządzeń peryferyjnych.

psn2
Wygląda na to, że nikt się nie ukryje

Kluczowe są oczywiście nagrania rozmów z klientami. To na podstawie konwersacji FBI zdobędzie dodatkowe dowody w sprawie. Nie ujawniono, w jakich grach Speedola20 kontaktował się z zainteresowanymi.

Źródło: Motherboard

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami