PlayStation z rekordem Guinnessa za najlepiej sprzedające się konsole stacjonarne w historii

Ponad 450 milionów egzemplarzy w rękach klientów.

PlayStation trafiło do księgi rekordów Guinnessa. Produkty sygnowane symbolem PS uznano za najlepiej sprzedające się konsole stacjonarne w historii.

Do 7 listopada do rąk klientów trafiło w sumie ponad 450 milionów urządzeń sygnowanych marką stworzoną przez Sony. Wspomniany wynik obejmuje pierwsze PlayStation, a także następców, czyli PS2, PS3 i PS4. Pominięto maszyny przenośne, a więc PSP i PS Vita.

W największej liczbie egzemplarzy - 155 milionów - rozeszła się dotychczas druga z wymienionych platform, która jednocześnie utrzymuje tytuł najlepiej sprzedającej się konsoli do gier. Za liderem plasuje się zaś ostatni ze sprzętów, który klienci nabyli 102 miliony razy.

Warto zaznaczyć, że dzisiaj PlayStation obchodzi swoje 25. urodziny - pierwsze urządzenie ozdobione słynnym logotypem zadebiutowało 3 grudnia 1994 roku w Japonii. W związku z rocznicą, Sony obiecuje tydzień świętowania.

Obecnie japoński producent pracuje nad swoją konsolą następnej generacji. Dokładna data premiery nie jest znana, ale PS5 powinno zadebiutować pod koniec 2020 roku. Jedną z obiecywanych innowacji jest zastosowanie dysku SSD, co powinno znacznie skrócić proces wczytywania gier.

Następnie: Deweloper Call of Duty: Modern Warfare otrzymuje od graczy "okropne" groźby skierowane do jego dzieci

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami