PlayStation obchodzi 25. urodziny - Sony zapowiada tydzień świętowania

Jest nawet wzmianka o Polsce.

PlayStation ma już 25 lat - pierwsza konsola zadebiutowała w Japonii 3 grudnia 1994 roku. Z okazji urodzin, Jim Ryan - prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment - przygotował na oficjalnym blogu specjalny wpis, obiecując tydzień świętowania.

Jak wspomina Ryan, oryginalne PlayStation już w pierwszy dzień sprzedało się w liczbie 100 tys. egzemplarzy i było pierwszą konsolą, która osiągnęła wynik 100 mln sprzedanych sztuk - to liczba, którą niedawno przekroczyło PlayStation 4. Zwycięzcą wciąż pozostaje PS2, które klienci nabyli aż 155 mln razy.

„Zdobyliśmy sympatię społeczności graczy, ponieważ PlayStation zaoferowało doświadczenia wykraczające poza to, co umożliwiały domowe konsole” - czytamy na blogu. „Od samego początku z otwartymi ramionami przyjęliśmy deweloperów, zapewniając im narzędzia i technologię do tworzenia pięknych i ogromnych światów oraz eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami”.

Ryan wspomina też czasy rozwijania marki w Europie, tłumacząc, że firma skupiła się na obsłudze lokalnych rynków, by upewnić się, że gracz z Polski będzie czuł się członkiem większej społeczności PlayStation tak samo, jak obywatel Wielkiej Brytanii, Japonii czy Stanów Zjednoczonych.

ps2
PS2 wciąż pozostaje królem i jest niezwykle ciepło wspominane przez graczy

Prezes Sony Interactive Entertainment zaprasza do wspólnego świętowania na PlayStation Blog oraz na kanałach Sony w serwisach społecznościowych, jednak nie wspomina o szczegółach.

Źródło: PlayStation Blog

Następnie: Pierwsze zdjęcie mapy Cyberpunk 2077

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami