Phoenix Point to nowa strategia od współtwórcy serii X-COM - dziś premiera

Walka z kosmitami.

Dzisiaj na PC debiutuje Phoenix Point, czyli projekt zespołu kierowanego przez Juliana Gollopa - jednego z głównych twórców uznanej serii X-COM. Tytuł wkrótce trafi do oferty abonamentu Xbox Game Pass na komputerach.

Podobnie jak wspomniany cykl, produkcja jest strategią turową. Podczas zabawy wykonujemy zróżnicowane zadania i walczymy z przeciwnikami na generowanych losowo planszach - kluczem do sukcesu jest odpowiednie wykorzystanie możliwości podległych nam jednostek.

Nie brakuje również konieczności gromadzenia zasobów, które służą zarówno do rozbudowywania bazy, jak i ulepszania ekwipunku używanego przez poszczególnych podwładnych. Do tego nawiązywanie kontaktów z neutralnymi frakcjami.

Akcję produkcji osadzono w roku 2057, kiedy to ludzkość została zdziesiątkowana przez wirusa obcego pochodzenia. Przetrwali nieliczni, którzy zdołali skryć się w odizolowanych od reszty świata oazach.

phoenix_point_debiut
W grze stawiamy czoła kosmitom

Stajemy na czele jednej z komórek Phoenix Project: organizacji zrzeszającej najlepszych naukowców, inżynierów i wojskowych. Szybko okazuje się, że kontakt z pozostałymi grupami się urwał - podczas zabawy sprawdzamy, co przydarzyło się innym oddziałom.

Największym wrogiem jest wspomniany wirus, modyfikujący kod genetyczny żywych istot poprzez łączenie DNA różnych ras. Mierzymy się więc z kosmitami na bieżąco dostosowującymi się do naszej taktyki. Innymi słowy - gra generuje przeciwników w sposób proceduralny.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami