Plansza z oryginalnego Dooma odtworzona w No Man's Sky

Przez projektanta BioShocka.

Deweloper, który w przeszłości pracował między innymi nad BioShock, The Cave i Broken Age, w No Man's Sky odtworzył planszę z oryginalnej odsłony serii Doom.

Projektant JP LeBreton za pomocą trybu kreatywnego dostępnego w produkcji Hello Games stworzył kopię etapu Hangar (znanego również jako E1M1), czyli pierwszej misji ze słynnej strzelanki od studia id Software.

Deweloper zadbał o odtworzenie wielu elementów i układu planszy z pierwowzoru, choć pojawiły się różnice. Brakuje na przykład wybuchowych beczek, inaczej także funkcjonują drzwi i wyglądają tekstury. Nie uświadczymy też demonów.

Do przygotowania etapu autor użył trójkątnych obiektów, które wprowadziła do gry od Hello Games niedawna aktualizacja Synthesis. Co ciekawe, mapa osadzona jest na czerwonej planecie, która przypomina Marsa z oryginalnego Dooma.

Każdy zainteresowany gracz No Man's Sky w wersji PC może sprawdzić kopię Hangaru - wystarczy w portalu aktywować glify dostępne na oficjalnej stronie internetowej LeBretona lub udać się do miejsca pod koordynatami 0DDC:0085:0469:0017.

Źródło: PC Gamer, strona JP LeBretona

Następnie: Lords of the Fallen 2 najwcześniej w 2021 roku - twierdzi CI Games

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami