Earthbreakers w stylu Command & Conquer: Renegade połączy strzelankę ze strategią

Projekt studia Petroglyph.

Studio Petroglyph ujawniło Earthbreakers - duchowego następcę Command & Conquer Renegade, łączącego elementy strzelanki i strategii czasu rzeczywistego. Premiera na PC w 2020 roku.

Produkcja położy nacisk na zmagania wieloosobowe. Gracze wraz ze swoją drużyną (składającą się z maksymalnie 32 osób) zajmą się obroną własnej bazy. Tak jak w tradycyjnych grach RTS, ważną rolę odegra budowanie obiektów.

Wznosząc następne konstrukcje odblokujemy kolejne klasy postaci, nad którymi będziemy mogli przejąć kontrolę - każda wyróżni się mocnymi i słabymi stronami. W podobny sposób uzyskamy możliwość skorzystania z pojazdów i ulepszeń dla podopiecznego.

Do kupowania nowych typów żołnierzy i maszyn oraz budowania obiektów posłuży Vilothyte, czyli surowiec gromadzony podczas zabawy. Substancję zbierzemy za pomocą specjalnych urządzeń - własne należy chronić, a przeciwnika niszczyć.

Na poszczególnych mapach pojawią się bazy dla obu zespołów, strefy do przejęcia, pułapki środowiskowe, pozycje dla snajperów i inne elementy, które gracze mogą wykorzystać na swoją korzyść.

earthbreakers_01
Earthbreakers wyróżni się komiksową oprawą graficzną

Earthbreakers zaoferuje w sumie 2 frakcje, 12 klas żołnierzy, 11 obiektów do wybudowania oraz 6 pojazdów. Akcję osadzono w świecie, w którym system przeznaczony do wydobywania Vilothyte został wykorzystany do ataku Ziemi.

Nawiązania do Command & Conquer: Renegade nie są zaskoczeniem. Petroglyph składa się z byłych pracowników Westworld, które odpowiadało za wspomniany tytuł i inne odsłony cyklu strategii. Obecnie ekipa pracuje nad oficjalnym remasterem pierwszej części serii.

Źródło: Steam

Następnie: Deweloperskie PS5 z padami na nieoficjalnym zdjęciu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami