Final Fantasy 7 Remake - premiera i najważniejsze informacje

Fabuła, rozgrywka, zmiany i nowości.

Final Fantasy 7 Remake to zbudowana od podstaw na współczesnym silniku, nowa, odświeżona i rozwinięta wersja klasycznego hitu wydanego ponad dwie dekady temu na konsoli PlayStation.

Deweloperzy ze Square Enix podjęli się ambitnego zadania. Remake zaoferuje zupełnie inną oprawę, w pełni trójwymiarową, a świat gry ma zostać znacznie wzbogacone względem oryginału.

Warto podkreślić, że Final Fantasy 7 Remake to dopiero pierwsza część odświeżonej siódmej części serii - przedstawi tylko fragment opowieści. Twórcy nie zdecydowali się jednak dodawać do tytułu słów „Część 1” czy „Rozdział 1”.

  • Premiera: 10 kwietnia 2020
  • Platforma: PS4
  • Wersja językowa: angielska
  • Producent: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix

Data premiery i edycje

Final Fantasy 7 Remake zadebiutuje na całym świecie 10 kwietnia 2020 roku. Gra trafi wyłącznie na PS4, przynajmniej na początku. Ewentualna premiera wersji na inne platformy nie jest jeszcze pewna.

Dodatkiem do zamówień przedpremierowych jest Chocobo Chick Summon Materia, co sugeruje, że podczas walki będziemy mogli przyzwać do pomocy małego ptaka Chocobo.

W sprzedaży dostępna jest, poza edycją standardową, cyfrowa wersja Deluxe (za 379 zł). Oferuje dostęp do dodatkowego summona (Cactuar), ścieżki dźwiękowej oraz grafik koncepcyjnych. Pudełkowa wersja edycji Deluxe jest chwilowo niedostępna w polskich sklepach, ale prawdopodobnie pojawi się jeszcze przed premierą.

Final_Fantasy_VII_Remake_Deluxe_Edition_zawartosc_min

Fabuła i zmiany w historii

Gracze poznają opowieść Clouda Strife'a, najemnika i świeżego rekruta w szeregach organizacji Avalanche, która walczy z zatruwającą planetę korporacją Shinra. Z czasem bohater odkryje, że złowroga firma skrywa pewne mroczne sekrety.

Historia pozostaje wierna tej z oryginalnego Final Fantasy 7, aczkolwiek projektanci zapowiedzieli, że chcą rozbudować fabułę, a nawet dodać nowe postacie. Dzięki temu właśnie pierwsza część remake'u ma być grą na wiele godzin.

Debiutująca w marcu produkcja przedstawia bowiem wyłącznie wydarzenia rozgrywające się w mieście Midgar. W oryginalnej produkcji fragment ten zajmował około 5-6 godzin. W remake'u twórcy mogli pozwolić sobie na jego znaczne rozszerzenie, choćby poprzez zbudowanie większych lokacji czy zaimplementowanie nowych wrogów.

W trakcie przygody Cloud łączy siły z Barretem oraz Tifą, dwójką innych członków Avalanche. Bohater jest z nimi od samego początku. Później poznaje między innymi Aeris, która odegra znaczną rolę w głównym wątku fabularnym. Nie wiadomo jeszcze, czy w pierwszym rozdziale pojawią się jeszcze inni towarzysze, ale można podejrzewać, że do grupy dołączy też przypominający lwa Red XIII.

05_Tifa_Limit_Stance_EN

Rozgrywka, walka

Final Fantasy 7 Remake to RPG. Otrzymamy zaawansowany rozwój postaci - broń i bohatera ulepszymy na więcej sposobów niż w oryginalnej grze. Zdobędziemy różne rodzaje broni i usprawnimy je powracającą z pierwowzoru materią.

System walki stawia na akcję. Możemy przejąć bezpośrednią kontrolę nad każdą z trzech postaci (tyle może maksymalnie uczestniczyć w potyczkach). Twórcy przygotowali też jednak klasyczny system walki, w którym bohaterowie ruszają się i atakują podstawowymi ciosami sami, a my wybieramy tylko ataki specjalne i magiczne.

Warto dodać, że w remake'u nie powróci system losowych walk rozpoczynających się czasem podczas eksploracji. Tym razem wszystkich wrogów widzimy i nie materializują się nagle z powietrza.

ff1

Podczas przemieszczania się akcję obserwujemy zza pleców postaci. Czasem skorzystamy z pojazdów, choć nie wiadomo jak duże będzie ich znaczenie w pierwszej grze składającej się na pełny remake.

Twórcy nie zapomnieli o minigrach. W wolnej chwili pogramy między innymi w rzutki, weźmiemy udział w rywalizacji w podciąganiu się na drążku czy robieniu przysiadów.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami