Twórcy Cyberpunk 2077 nie obawiają się rywalizacji z Half-Life: Alyx, bo to "bardzo niszowa" gra

CD Projekt nie planuje wersji VR swoich gier.

Cyberpunk 2077 ukaże się miesiąc po wydaniu Half-Life: Alyx - dedykowanej VR kolejnej odsłony znanej serii strzelanek. CD Projekt przekonuje jednak, że nie obawia się rywalizacji ze słynnym cyklem.

W trakcie niedawnej telekonferencji z inwestorami - zorganizowanej dzień po zapowiedzi tytułu od Valve - jeden z uczestników wydarzenia zapytał, czy spółka nie boi się, że produkcja „odciągnie część graczy” od polskiego projektu.

cp_2077_hl
Cyberpunk 2077 nie doczeka się wersji VR

- Oczywiście wiemy o zamiarach wydania Half-Life na urządzenia VR. Rzekłbym, że ogłoszenie to wszystkich zaskoczyło, ale chyba nie w sposób, który ma Pan na myśli. VR to bardzo wąska nisza na rynku gier; naprawdę bardzo wąska - uważa Michał Nowakowski z zarządu grupy CD Projekt.

- Jedyną przyczyną, która moim zdaniem wyjaśnia zainteresowanie Valve tym tytułem jest ich działalność na polu sprzętowym. Zakładam, że planują (i niewątpliwie są w to głęboko zaangażowani) podjąć próbę poszerzenia tej niszy. Podkreślam: mówimy tu o bardzo, bardzo, bardzo, mógłbym jeszcze kilka razy powtórzyć „bardzo”, wąskiej niszy na rynku gier - wyjaśnia.

hl_alyx_niszowy
Według CD Projektu, Half-Life: Alyx to jedynie próba popularyzacji sprzętu Valve

Nowakowski dodaje, że nie mają powodu do zmartwień, ponieważ działają na „zupełnie innym polu”, celując w rynek masowy. Przekonuje, że podobną strategię obejmują inni duzi wydawcy - podobno żaden nie planuje „ostrego wejścia” w VR. Przyznaje jednak, że w przyszłości sytuacja może ulec zmianie, zwłaszcza, jeżeli nowy Half-Life okaże się „kamieniem milowym”.

Zapytano także przedstawicieli CD Projektu o możliwość stworzenia specjalnych wersji swoich gier pod VR. Szef spółki - Adam Kiciński - oznajmił, że na razie nie ma takich planów.

- Trudno powiedzieć, ale należy pamiętać, że aby wydać grę na VR trzeba ją od początku zaprojektować z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Dodam jeszcze, że wolimy pracować nad nowymi, ambitnymi tytułami niż wracać do starych projektów - tłumaczy, zaznaczając, że czasem twórcy robią wyjątki, czego przykładem jest Wiedźmin 3 na Switch.

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One, a Half-Life: Alyx w marcu.

Źródło: CD Projekt

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami