Disney Plus - kiedy w Polsce, seriale, premiera, cena

Jak korzystać i oglądać?

Disney Plus (Disney+) to usługa streamingowa w stylu Netflix czy Amazon Prime Video. Pozwala oglądać filmy i seriale z obszernej biblioteki Disneya. Platforma nie jest jeszcze dostępna w Polsce.

Obecnie Disney Plus można wykupić legalnie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii.

Disney Plus - kiedy start w Polsce?

Firma poinformowała już, że usługa trafi do Polski w 2021 roku. To jednak termin planowany, więc może się jeszcze zmienić.

Początkowo pojawiła się informacja, że Disney Plus zostanie uruchomione w Polsce jeszcze latem 2020 roku, jednak okazało się, że oficjalny wpis na Twitterze był pomyłką. Wkrótce usunięto nasz kraj z listy.

24 marca dostęp zyskają mieszkańcy Wielkiej Brytanii oraz Niemiec, Włoch czy Hiszpanii. Na początku lata usługa trafi też do Belgii, Portugalii, Szwecji czy Norwegii.

Warto dodać, że - mimo iż streaming Disneya oficjalnie nie jest dostępny w naszym kraju - na platformie są już zaimplementowane polskie napisy do filmów i seriali.

Cena Disney Plus

Koszt miesięcznego abonamentu usługi Disneya wynosi w Holandii 6,99 euro, a więc w przeliczeniu około 31 zł. Można spodziewać się, że oficjalna cena w Polsce będzie zbliżona do tej sumy.

Istnieje też opcja wykupienia dostępu do platformy na cały rok z góry - to koszt 69,99 euro, a więc ok. 301 zł, czyli 70 zł mniej niż w przypadku opłacania abonamentu co miesiąc przez rok.

Seriale i filmy - Star Wars i Marvel

W ofercie Disney Plus znajdują się między innymi wszystkie klasyczne i bardziej współczesne bajki animowane Disneya, a także animacje studia Pixar. Fani kreskówek mogą też znaleźć na tej platformie różne produkcje wytwórni Fox, choćby animowany serial o X-Menach.

Do tego oczywiście filmy Marvela i wszystkie produkcje związane z uniwersum Gwiezdnych Wojen, a także wiele starszych filmów - od lat 50. wzwyż. Obejrzymy między innymi Tron z 1982 roku czy Marry Poppins z 1964 roku.

Disney przygotował też jednak oryginalną zawartość związaną z uniwersum Marvela oraz Star Wars, tworzoną specjalnie z myślą o platformie Disney+. To przede wszystkim:

  • Mandalorianin. Serial składający się z 8 odcinków, przedstawiający historię łowcy nagród. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z Imperium Kontratakuje.
  • The Falcon and Winter Soldier. Premiera w 2020 roku. Serial o Falconie i Zimowym Żołnierzu z akcją po wydarzeniach z ostatniej odsłony Avengers.
  • WandaVision. Premiera w 2021 roku. Serial przedstawiający alternatywną wersję wydarzeń i związek Scarlett Witch z Visionem z uniwersum Marvela.
  • Loki. Premiera w 2021 roku. Serial o losach Lokiego, prawdopodobnie po zniknięciu tej postaci w trakcie wydarzeni z Avengers: Endgame.
  • Hawkeye. Premiera w 2021 roku. Serial na podstawie komiksów Matta Fractiona, opowiadający o Clincie Burtonie i jego podopiecznej, która także przyjmie pseudonim Hawkeye'a.
  • What if.... Premiera w 2021 roku. Antologia animacji z historiami alternatywnymi ze świata Marvela, przedstawiające choćby Kapitana Amerykę jako zombie.
  • Obi-Wan Kenobi - serial. Data premiery serialu o Kenobim nie jest jeszcze znana. W postać ponownie wcieli się Ewan McGregor.

Oryginalna zawartość Disney Plus niezwiązana z Gwiezdnymi Wojnami czy Marvelem to między innymi serial High School Musical: The Musical: The Series czy też program odcinkowy The World According to Jeff Goldblum.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami