W ciągu kilku godzin ze Steama zniknęło około 1000 gier

Część powiązanych z rosyjskim wydawcą.

Z oferty Steama nagle usunięto około 1000 gier. Valve tłumaczy, że powodem jest „nadużywanie” narzędzi platformy przeznaczonych dla wydawców i deweloperów.

Według serwisu Steam Tools, w ciągu czterech godzin ze sprzedaży wycofano 982 pozycje. Większość to niszowe produkcje, aczkolwiek niektóre były dostępne w sklepie od jakiegoś czasu i zbierały dobre opinie od użytkowników.

glasswinged_ascension
Jedną z usuniętych gier jest Glasswinged Ascension, które dostępne było od połowy 2017 roku

Przykładem jest Electric Highways, które dotychczas zgromadziło na platformie Valve ponad 1300 pozytywnych recenzji. Natomiast logiczne Masha Rescue Grandma zadebiutowało jeszcze w 2016 roku.

Niezależna deweloperka Alexandra Frock zwróciła uwagę, że duża część usuniętych produkcji związanych jest z Dagestan Technology - rosyjskim wydawcą, który zapewne działa pod kilkoma nazwami. Wiele tytułów jest powiązanych z firmą w różnym stopniu oddalenia.

Do usunięcia tak dużej liczby gier w krótkim czasie odniosło się Valve. W krótkim oświadczeniu dla serwisu PC Gamer wyjaśniono, że „kilku partnerów nadużywało część narzędzi Steamworks”. Nie sprecyzowano jednak, co to oznacza.

Niewykluczone, że niektórzy wykorzystali narzędzia Steama do nieuczciwego promowania produkcji. Warto przypomnieć, że w marcu odkryto błąd, pozwalający właśnie na reklamowanie nadchodzących gier poprzez zmianę daty premiery w systemie platformy.

Źródło: PC Gamer

Następnie: PS5 wykorzysta dyski SSD od Samsunga - sugeruje koreański producent

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami