PS5 wykorzysta dyski SSD od Samsunga - sugeruje koreański producent

Aby zmniejszyć czas wczytywania gier.

Samsung zasugerował, że przygotowywane przez firmę dyski SSD znajdą się w powstającym PlayStation 5.

W trakcie zorganizowanej wczoraj w Japonii prezentacji koreański producent poinformował, że pracuje nad nośnikami z interfejsem NVMe. Urządzenia mają pojawić się w zaplanowanej na 2020 rok konsoli do gier.

Samsung nie ujawnił nazwy platformy, ale na przedstawionej grafice - udostępnionej w internecie przez analityka Daniela Ahmada i administratora forum Resetera - zauważyć można rysunek kontrolera przypominającego DualShock, co sugeruje, że mowa o PS5.

Dyski SSD z interfejsem NVMe wyróżniają się większą wydajnością i minimalnymi opóźnieniami. Wspomniany obrazek wskazuje, że powinny znacznie zmniejszyć czasy wczytywania systemu operacyjnego konsoli i gier.

monster_hunter_world_ssd
Na dyskach SSD skorzysta między innymi Monster Hunter World

Z ilustracji wynika, że ładowanie w Monster Hunter World skróci się z 38 sekund na tradycyjnym HDD do zaledwie kilku. Warto jednak zaznaczyć, że nie zaprezentowano dokładnych wartości osiąganych na nośnikach koreańskiego producenta.

Nie jest to na razie jasne, ale jeżeli dyski od Samsunga trafią do PS5, istnieje wysoka szansa, że zostaną też zastosowane w Xbox Scarlett. Sony i Microsoft zazwyczaj korzystają z podobnych rozwiązań, a koncern z Redmond już potwierdził, że zamierza użyć SSD.

Następnie: Nie skupiamy się na VR, bo fani tego nie chcą - uważa Microsoft. Sony odpowiada

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami