Cyberpunk 2077 może trafić na PS5 i Xbox Scarlett, ale nie na premierę konsol - twierdzi CD Projekt

"Wiemy mniej więcej co przyniesie przyszłość".

W trakcie niedawnej telekonferencji z inwestorami - towarzyszącej publikacji raportu finansowego - przedstawiciele grupy CD Projekt poruszyli kwestię wydania Cyberpunk 2077 na platformach następnej generacji.

Jeden z uczestników wydarzenia zapytał, czy powstająca produkcja pojawi się na nowych urządzeniach Sony i Microsoftu. Członek zarządu firmy - Michał Nowakowski - zasugerował, że jest to prawdopodobne, choć nie na premierę konsol.

- Oczywiście wiemy mniej więcej co przyniesie przyszłość, jak wyglądają perspektywy rozwoju platform PlayStation i Xbox; śledzimy te informacje i można śmiało założyć, że prędzej czy później nasze produkty pojawią się na nowych platformach - wyjaśnia.

cyberpunk_2077_konsole
W Cyberpunk 2077 skorzystamy z różnych środków transportu

- Nie jesteśmy teraz w stanie szczegółowo określić kiedy i jakie będą to produkty, ale można przyjąć, że z pewnością nie celujemy w początek sprzedaży wymienionych konsol - dodaje Nowakowski.

Jeżeli więc Cyberpunk 2077 faktycznie trafi na PS5 i Xbox Scarlett, to na pewno nie w okresie ich premiery. Nieznane są na razie dokładne daty debiutu obu urządzeń, ale z ujawnionych informacji wynika, że ukażą się pod koniec 2020 roku.

cyberpunk_strzelaniny
Nie zabraknie strzelanin

To nie pierwszy raz, gdy CD Projekt sugeruje możliwość wydania swojego kolejnego projektu na nowych konsolach. W marcu szef firmy - Adam Kiciński - oznajmił, że są szanse na przeniesienie gry na następną generację i „wręcz jest taki plan”.

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. W późniejszym terminie tytuł trafi na Google Stadia, czyli platformę streamingową, opartą na graniu za pomocą serwerów w tak zwanej „chmurze”.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład firmy wchodzi odpowiedzialne za wspomnianą grę i serię Wiedźmin studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com.

Źródło: CD Projekt

Następnie: W ciągu kilku godzin ze Steama zniknęło 1000 gier

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami