Cyberpunk 2077 może trafić na PS5 i Xbox Scarlett, ale nie na premierę konsol - twierdzi CD Projekt

"Wiemy mniej więcej co przyniesie przyszłość".

W trakcie niedawnej telekonferencji z inwestorami - towarzyszącej publikacji raportu finansowego - przedstawiciele grupy CD Projekt poruszyli kwestię wydania Cyberpunk 2077 na platformach następnej generacji.

Jeden z uczestników wydarzenia zapytał, czy powstająca produkcja pojawi się na nowych urządzeniach Sony i Microsoftu. Członek zarządu firmy - Michał Nowakowski - zasugerował, że jest to prawdopodobne, choć nie na premierę konsol.

- Oczywiście wiemy mniej więcej co przyniesie przyszłość, jak wyglądają perspektywy rozwoju platform PlayStation i Xbox; śledzimy te informacje i można śmiało założyć, że prędzej czy później nasze produkty pojawią się na nowych platformach - wyjaśnia.

cyberpunk_2077_konsole
W Cyberpunk 2077 skorzystamy z różnych środków transportu

- Nie jesteśmy teraz w stanie szczegółowo określić kiedy i jakie będą to produkty, ale można przyjąć, że z pewnością nie celujemy w początek sprzedaży wymienionych konsol - dodaje Nowakowski.

Jeżeli więc Cyberpunk 2077 faktycznie trafi na PS5 i Xbox Scarlett, to na pewno nie w okresie ich premiery. Nieznane są na razie dokładne daty debiutu obu urządzeń, ale z ujawnionych informacji wynika, że ukażą się pod koniec 2020 roku.

cyberpunk_strzelaniny
Nie zabraknie strzelanin

To nie pierwszy raz, gdy CD Projekt sugeruje możliwość wydania swojego kolejnego projektu na nowych konsolach. W marcu szef firmy - Adam Kiciński - oznajmił, że są szanse na przeniesienie gry na następną generację i „wręcz jest taki plan”.

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. W późniejszym terminie tytuł trafi na Google Stadia, czyli platformę streamingową, opartą na graniu za pomocą serwerów w tak zwanej „chmurze”.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład firmy wchodzi odpowiedzialne za wspomnianą grę i serię Wiedźmin studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com.

Źródło: CD Projekt

Następnie: W ciągu kilku godzin ze Steama zniknęło 1000 gier

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami