Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Forteca Inkwizytorów: Trilla Suduri (boss), Darth Vader, finał, zakończenie

Rozdział 6 - czas na ukończenie przygody.

Po uzyskaniu dostępu do wnętrza Fortecy Inkwizytorów przestaw dwie platformy i skorzystaj z punktu medytacyjnego - ostatniego przed finałową walką w Star Wars Jedi: Fallen Order. Jest to też dobry moment do rozwinięcia nowych zdolności, jeśli posiadasz jeszcze jakieś punkty doświadczenia.

279

Kiedy będziesz gotowy przejdź do kolejnej lokacji, czyli Sali Przesłuchań. Na miejscu podejdź do konsoli (1) i skorzystaj z niej.

Walka z Trillą Suduri - bossem

Po uczynieniu tego rozpocznie się scenka, w której Trilla zaatakuje Cala, próbującego zdobyć holokron.

280

Po chwili dojdzie do finałowego starcia. Podstawą walki jest blokowanie i unikanie ciosów (2) przeciwniczki. Korzystanie z mocy jest średnio efektywne. Możesz próbować ją spowolnić, aby zyskać nieco czasu np. na uleczenie bohatera albo spróbować wytrącić z równowagi pchnięciem, jednak musisz wykonać je w odpowiednim momencie (np. kiedy rywalka wyprowadza atak). W ten sposób zyskasz kilka chwil na zadanie paru ciosów.

281

Podstawą jest jednak dobra obrona, ponieważ Trilla będzie atakować szybko i agresywnie. Oprócz szarż i zwykłych ciosów będzie również podskakiwać i wywoływać falę uderzeniową (3), nad którą przeskakuj.

282

Oprócz tego wyczekuj na dogodny moment na zadanie ciosu. Często dobrze jest go wyprowadzić po zakończeniu przez Trillę serii krótkich uderzeń albo zaatakowanie jej od tyłu po wyprowadzeniu szarży (4) - wtedy przeciwniczka chwilowo się odsłania i staje podatna na ataki. Trilla może też korzystać z pchnięcia oraz rzucać mieczem - w obydwu przypadkach dobrze jest korzystać z uniku.

283

Po zabraniu przeciwniczce około połowy zdrowia rozpocznie się druga faza walki, w której Trilla będzie dużo bardziej agresywna i niebezpieczna. Wśród nowych ataków pojawi się szarża połączona z użyciem mocy (5). Koniecznie przed nią odskakuj na bok, ponieważ jeśli rywalka złapie bohatera, to zada mu poważne obrażenia bez możliwości obrony.

284

Staraj się również uciekać przed granatami błyskowymi (6), które Trilla będzie wyrzucać na ziemię. Będziesz miał wtedy chwilę na oddalenie się od nich, zanim dojdzie do eksplozji. Jeśli tego nie uczynisz, to bohater zostanie chwilowo oślepiony.

285

Podobnie, jak w pierwszej części walki rywalka może rzucać mieczem (7), który staraj się zawsze blokować.

Ucieczka przed Darthem Vaderem

Po zabraniu Trilli niemal całego zdrowia rozpocznie się scenka, w której pojawi się Darth Vader.

286

Po chwili dojdzie do starcia, w którym przeciwnik (8) okaże swoją zupełną dominację. Kiedy złapie bohater użyj mocy na żelaznym fragmencie (9) i uderz nim w rywala.

287

Po tym, jak znajdziesz się poza areną zacznij uciekać, kierując się na schody z lewej (10), a potem przeskakując na drogę (11) prowadzącą do windy. Nie zatrzymuj się ani nie odwracaj, ponieważ Darth Vader złapie i zabije bohatera.

288

W trakcie fragmentu ze ślizgiem wskocz na ścianę (12) z prawej i kontynuuj ucieczkę, aż do windy, gdzie skorzystaj z panelu.

289

Następnie skieruj się na korytarz i uciekaj dalej, aż do miejsca, gdzie odeprzyj atak (13) Vadera. Po uczynieniu tego rozpocznie się finałowa scena, w po której Cal ucieknie z fortecy Inkwizytorów i wróci na Modliszkę. Po napisach końcowych będziesz mógł kontynuować eksplorację odkrytych miejsc (poza Fortecą Inkwizytorów), na przykład w celu odkrycia wszystkich sekretów.

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Forteca Inkwizytorów: droga do holokronu, Wewnętrzna Forteca

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami