Half-Life: Alyx to "pełny" powrót do serii - zapewnia Valve. Firma chce rozwijać cykl

"Odkryliśmy nowe mechanizmy rozgrywki".

Zapowiedziane niedawno Half-Life: Alyx to pierwsza od wielu lat odsłona cyklu. Valve obiecuje jednak, że w planach są następne gry w uniwersum.

Informację przekazał programista David Speyrer w wywiadzie udzielonym serwisowi The Verge. W rozmowie zapytano dewelopera, czy zmierzająca na urządzenia VR produkcja jest „pełnym” powrotem do serii i czy powinniśmy oczekiwać kolejnych tytułów.

- Tak. Nie jest raczej niespodzianką, że wiele osób w Valve od dawna chciało wrócić do uniwersum Haff-Life, a to pragnienie wzmocniła praca nad omawianym projektem. Tworząc Alyx odkryliśmy nowe sposoby opowiadania historii {…) i mechanizmy rozgrywki wykraczające poza to, co byliśmy w stanie do tej pory zrobić - tłumaczy.

half_life_alyx1
Nie zabraknie uzbrojonych przeciwników

- Oczywiście musimy poczekać i zobaczyć, jak ludzie zareagują na Half-Life: Alyx, kiedy gra już się ukaże, ale bardzo chcielibyśmy kontynuować cykl - dodaje.

Nowa odsłona serii zmierza wyłącznie na urządzenia rzeczywistości wirtualnej, ale Valve zapewnia, że jest to projekt o długości tradycyjnej dla dużych produkcji - twórcy określają pozycję mianem „full-lenght”.

Akcję osadzono pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części. Gracze wcielą się w tytułową bohaterkę, która z ojcem próbuje zbudować ruch oporu przeciwko Kombinatowi. Nie zabraknie elementów charakterystycznych dla serii, czyli eksploracji, zagadek i walk.

Half-Life: Alyx ukaże się w marcu 2020 roku na wszystkich goglach VR, a więc między innymi Valve Index, Oculus Rift i HTC Vive.

Źródło: The Verge

Następnie: Kolekcja 200 platynowych trofeów na płótnie - gracz prezentuje zdobyte osiągnięcia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami