Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Ilum: Kryształ Kyber, rozłączny miecz, AT-ST

Rozdział 5 - docieramy do miejsca naprawienia naszej broni.

W trakcie kampanii w Star Wars Jedi: Fallen Order, główny bohater Cal trafia na zimową planetę Ilum. Po rozwiązaniu zagadki związanej z kryształami i światłem docierasz do nowej lokacji z punktem medytacyjnym. Po skorzystaniu z niego przejdź przez korytarz, wskocz do wody, zanurkuj i zacznij płynąć przed siebie.

238

Wejdź na górę po ścianie, a potem przebiegnij po ścianie z prawej. Przeskocz kilka przepaści, po czym zeskocz na belkę (1) i przeskocz na półkę skalną (2). Rusz dalej i zalicz fragment ze ślizgiem, biegiem po ścianie oraz wspinaczką.

239

Trafisz do kolejnego punktu zapisu gry. Nieopodal niego znajduje się przejście (3) położone między dwoma posągami. Udaj się do niego i omiń sondę szpiegowską lub zniszcz ją, korzystając z mocy.

240

W kolejnej lokacji udaj się na wprost (4) i omiń dwie kolejne sondy. Skręć w prawo i przebiegnij po ścianie.

Dotrzesz do głazu, który zrzuć pchnięciem mocy. Zeskocz na niego i obróć się w lewo. Zobaczysz przed sobą ścianę (5), do której dotrzyj, po czym zacznij się wspinać.

242

Po dotarciu na górę zobaczysz w oddali poszukiwany kryształ (6). Rusz przed siebie i zlokalizuj zbiornik wodny, do którego wskocz i zanurkuj. Przepłyń fragment pod wodą, po czym zacznij się wspinać po ścianie.

243

Kontynuuj swoją podróż, aż do miejsca, gdzie rozpocznie się przerywnik, w którym bohater spadnie do wody. Zacznij płynąć przed siebie, aż do miejsca, gdzie spotkasz młodego Cala (7), który pomoże bohaterowi wyjść na powierzchnię.

244

Po scence kieruj się w stronę Kryształu Kyber (8). Kiedy się do niego zbliżysz rozpocznie się dość długa scena, w której pojawi się również hologram Cordovy.

Rozłączny miecz, powrót na statek

Po jej zakończeniu ustaw kolor świecenia ostrza miecza. Po chwili Cal naprawi swoją broń na specjalnym stole.

245

Przy okazji zyskasz nowy rodzaj ataku o nazwie rozłączny miecz (9). Możesz go od razu przetestować przytrzymując klawisz bloku, a następnie wciskając atak. Ten potężny cios sprawdza się bardzo dobrze w walce z większą ilością przeciwników, jednak należy pamiętać, że pochłania moc.

246

Zniszcz lodowe przeszkody blokujące przejście, a trafisz do lokacji z punktem medytacji. Przebij się przez kolejne lodowe obiekty, przez co dotrzesz do miejsca ze szturmowcami. Dobrym sposobem na ułatwienie sobie walki jest skorzystanie z ataku rozłącznego miecza (10).

247

Po pojedynku skieruj się do drzwi z prawej i ponownie skorzystaj z nowego ataku, aby pokonać oddział robotów. Odblokuj droidem skrót (11), po czym skorzystaj z liny (12), żeby dostać się na drugi brzeg przepaści.

248

Skorzystaj z punktu zapisu gry, po czym kieruj się w stronę statku, eliminując napotkanych rywali. Po wejściu na belką i ścianę (13) dotrzesz do miejsca ze sporym oddziałem rywali, w tym szturmowca czystki.

249

Przedzieraj się przez kolejne lokacje wypełnione przeciwnikami, aż zbliżysz się do lokacji przed Modliszką. Natkniesz się tu na dwa roboty AT-ST (14). Aby ułatwić sobie z nimi walkę przemieszczaj się między głazami, co ułatwi bohaterowi zaskakiwanie przeciwników. Po ich pokonaniu udaj się na pokład statku, co zakończy misję.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Dathomira: astrium, Grobowiec Kujeta, siostra nocy Merrin, Taron Malicos (boss)

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Ilum: świątynia Jedi, zagadka ze światłem i kryształami

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami