Red Dead Online - Azyl

Instrukcja: cele i zasady.

Asymetryczny tryb Azyl w Red Dead Online ma dość proste zasady: jedna z drużyn próbuje dostać się do wyznaczonego punktu, a druga próbuje im w tym przeszkodzić. Gdy runda się skończy, role się zamieniają.

Każda osoba, która dotrze do tytułowego azylu, zdobywa punkt dla zespołu. Na górze ekranu widzisz punkty zdobyte przez twoją drużynę (1) oraz wynik przeciwników (2). Poniżej są natomiast portrety atakujących i ich status (3).

Red_Dead_Redemption_II_Screenshot_2019.11.20___20.47.56.99

Status pokazuje ci, czy atakujący są w drodze (ikona bez symbolu), dotarli do bezpiecznego punktu (ikona „ptaszka”) czy zostali właśnie wyeliminowani (ikona krzyżyka).

Eliminacja jest tylko chwilowa i nie ma limitu odrodzeń, jednak po śmierci atakujący odradzają się na samym początku, czyli daleko od miejsca docelowego. Broniący odradzają się zaś za bazą.

Punkt, do którego masz się dostać lub którego masz bronić, zaznaczony jest na radarze ikoną domku (4). Natomiast jedyna możliwa droga do kryjówki to kolorowe pole (5).

Red_Dead_Redemption_II_Screenshot_2019.11.20___20.30.21.76

Aby zdobyć punkt dla atakujących, wystarczy wejść do strefy azylu i czekać na resztę drużyny. Tam jesteś bezpieczny i możesz dodatkowo ostrzeliwać broniących, czyli osłaniać kompanów.

Mecz wygrywa drużyna, która na końcu rozgrywki ma więcej punktów.

Porady do trybu:

Atakujący

  • Dobiegnięcie do azylu bez uprzedniego wyeliminowania broniących i utorowania sobie drogi jest właściwie niemożliwe
  • Odległości są dość spore, więc wyposaż się w dobry karabin snajperski
  • Taktyka rozdzielenia się i powolnego skradania jest równie skuteczna jak zmasowany, grupowy atak - oba sposoby mają plusy i minusy

Broniący

  • Szukaj wysokich punktów, by lepiej widzieć pole walki i zauważać nawet drobny ruch
  • Daj drużynie znać, że widzisz przemieszczających się wrogów - jeśli nie mikrofonem, to strzałem, nawet jeśli odległość jest zbyt duża, by trafić. Wiedza o lokalizacji przeciwnika to podstawa

Następnie: Red Dead Online - Sport królów

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Red Dead Online - Wróg publiczny

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami