Nowe informacje o Gamedec - cyberpunkowej grze z akcją w Warszawie

W nowym materiale od twórców.

Katowickie studio Anshar opublikowało nowy materiał poświęcony Gamedec - cyberpunkowemu RPG, które bazuje na serii książek od Marcina Przybyłka o tej samej nazwie.

W filmie (dostępnym na razie tylko w serwisie PC Gamer) wspomniany pisarz wraz z twórcami tytułu opowiadają o Low City, czyli jednej z dzielnic futurystycznej Warszawy, w której osadzono akcję produkcji. Obszar jest miejscem pełniącym funkcję przystanku między misjami.

gamedec_01
W Gamedec gracze rozwiążą zagadki w grach

Nie zabraknie elementów charakterystycznych dla cyberpunku, w tym mroku, padającego nieustannie deszczu i powietrznych środków transportu. Przybyłek twierdzi, że projektując miasto inspirował się dwoma pozycjami - grą Project Eden i filmem „Piąty element”.

Ze słów autora wynika, że Low City jest nieprzyjaznym miejscem dla obcych. Przybysze mogą zostać oszukani lub okradzeni, zaś oferowane gościom towary są niezbyt wysokiej jakości, a czasem okazują się podróbkami. Znakiem charakterystycznym dystryktu są kluby nocne.

gamedec02
W Gamedec zabraknie otwartego świata

Dzielnica jest jedną z najniżej położonych części Warszawy. Co ciekawe, obszar zbudowano na ruinach starego miasta, skrywających pozostałe po dawnej stolicy Polski artefakty i książki - skarbów aktywnie szukają członkowie gangów.

Gracze wcielą się w tytułowego gamedeca - prywatnego detektywa rozwiązującego sprawy kryminalne wewnątrz gier. Przykładowo rozwiążemy zagadkę niewolnictwa dzieci w tytułach Free to Play. Twórcy obiecują mroczną i nieliniową fabułę, nad którą pracuje Przybyłek.

Dokładna data premiery Gamedec nie jest znana, ale produkcja powinna ukazać się w 2020 roku na PC.

Źródło: PC Gamer

Następnie: Frostbite nas spowalniał - były szef BioWare krytycznie o silniku EA

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami