Half-Life: Alyx to prequel drugiej części serii. Jest pierwszy trailer nowej gry Valve

Premiera w marcu 2020 roku.

Valve opublikowało pierwszy zwiastun Half-Life: Alyx. Ujawniono, że gra zadebiutuje w marcu 2020 roku na wszystkie urządzenia wspierające Steam VR, a więc między innymi Oculus Rift czy Valve Index.

Na oficjalnej stronie projektu twórcy podkreślają, że to pełnoprawna gra - użycie słów „full-length”, sugeruje, że możemy spodziewać się skali i czasu przejścia z innych współczesnych, liniowych gier FPP.

Historia, jak wskazuje tytuł, skupi się na losie Alyx Vance. Razem ze swoim ojcem, bohaterka stworzy podwaliny pod siły ruchu oporu w City 17. Akcja gry osadzona jest przed wydarzeniami z Half-Life 2.

Strzelanie będzie istotnym elementem rozgrywki, ale spędzimy też trochę czasu na eksploracji czy unikaniu wrogów. Twórcy obiecują, że gameplay będzie różnorodny. Całość powstaje na silniku Source 2.

alyx_concept

Co ważne, Valve udostępni też narzędzia dla społeczności. Gracze będą mogli tworzyć własne poziomy i udostępniać je dla wszystkich użytkowników.

Następnie: Borderlands 3 za darmo przez weekend na PS4 i Xbox One

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami