Google Stadia pobiera ponad 7 GB danych w ciągu godziny gry w 1080p i 60 FPS

Podczas zabawy w Red Dead Redemption 2.

Google Stadia umożliwia granie w „chmurze”, więc konieczne jest pobieranie dużych ilości danych z internetu. Z przeprowadzonych testów wynika, że usługa zużywa ponad 7 GB w trakcie godziny rozgrywki w 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Redakcja serwisu VentureBeat postanowiła sprawdzić, w jakim stopniu usługa obciążą łącze internetowe. Dziennikarz portalu zmierzył, ile tak naprawdę ściąga plików podczas zabawy w Red Dead Redemption 2.

W ciągu 13 minut przygody w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę Google Stadia pobrała w sumie 1,55 GB, czyli 119 MB na minutę. Z dokonanych obliczeń wynika, że w godzinę platforma zużywa 7,14 GB.

rdr2_stadia
Testu dokonano na przykładzie Red Dead Redemption 2

VentureBeat zwraca uwagę, że ukończenie głównego wątku fabularnego w Red Dead Redemption 2 zajmuje około 47 godzin. To oznacza, że zapoznanie się z całą historią przygotowaną przez Rockstar Games wiązałoby się ze ściągnięciem łącznie 335 GB.

Dziennikarz serwisu nie był w stanie zmierzyć ilości pobranych danych podczas rozgrywki w 4K, ale wspomniane zużycie najprawdopodobniej znacznie wzrosłoby - szacuje, że do około 20 GB na godzinę.

Portal podkreśla, że tempo ściągania plików może okazać się problemem, nawet w USA. Wielu Amerykanów posiada łącze z miesięcznym limitem 1 TB, a w Polsce ograniczenia są surowsze - w jednym z planów taryfowych można wynoszą jedynie 20 GB.

Pierwsze recenzje usługi są mocno krytyczne. Zwraca się uwagę na lag - większe opóźnienie na reakcję na wciskanie przycisków niż na tradycyjnych konsolach. Natomiast dziennikarz Jason Schreier przekonuje, że Google Stadia wydaje się być „wielką klapą”.

Źródło: VentureBeat

Następnie: Projektant Star Wars Jedi: Upadły Zakon upamiętnił w grze swojego zmarłego ojca

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami