Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Kashyyyk: Drzewo Początku, wielki ptak, salto, podwójny miecz, Dziewiąta Siostra (boss)

Rozdział 4 - docieramy do celu podróży na planecie Wookieech.

Po ucieczce przed statkiem powietrznym Cal będzie kontynuował przygodę na Kashyyyku w ramach kampanii fabularnej w Star Wars Jedi: Fallen Order. Zacznij płynąć przed siebie, a w miejscu, gdzie nie możesz poruszać się dalej, zanurkuj i płyń dalej. W końcu dotrzesz na ląd, gdzie znajdziesz punkt zapisu gry.

174

Wdrap się na górę i rozpraw się z lokalną fauną, po czym udaj się do jaskini (1). Ruszaj dalej wspinając się, skacząc, przebiegając po ścianach i korzystając z roślin wyrzucających bohatera w górę.

175

W dalszej części trafisz na wielkiego ptaka (2), który wcześniej zniszczył wrogi statek latający. Przejdź w lewo, a po scence ruszaj przed siebie, ponownie przeskakując na kolejne rośliny.

176

Po chwili rozpocznie się kolejna retrospekcja, w której dojdzie do kontynuowania szkolenia. Tym razem nauczysz się salta (3), dzięki któremu możesz wykonać podwójny skok (salto Jedi). Aby to uczynić wystarczy wykonać skok, a potem wcisnąć klawisz skoku ponownie, kiedy znajdziesz się w powietrzu.

177

Po powrocie do rzeczywistości skorzystaj z nowej zdolności, aby ominąć kilka kolejnych przeszkód, aż dotrzesz do punktu zapisu gry. W dalszej części ponownie trafisz na wielkiego ptaka, a kiedy odleci będziesz musiał stawić czoła kilku latającym rywalom (4). Warto korzystać z pchnięcia i przyciągnięcia, aby ułatwić sobie walkę.

178

Ruszaj dalej, aż do liny (5), po której zacznij piąć się w górę. Następnie kontynuuj przed siebie, korzystając ze skoków, ścian i kolejnych lin. Po skorzystaniu z punktu zapisu ruszaj dalej.

179

Wbiegnij na ścianę (6), a potem przeskakuj po kolejnych. W dalszej części ponownie spotkasz wielkiego ptaka, nazywanego Shyyyo.

180

Zbliż się do niego, a rozpocznie się scenka, w której bohater spróbuje mu pomóc wraz z BD-1. Po zakończeniu przerywnika udaj się w stronę gałęzi, po której przejdź w stronę ptaka i wejdź mu na kark (7).

181

Dotrzesz do miejsca ze stołem (8), gdzie bohater ulepszy swój miecz, dzięki czemu od tej pory będzie mógł korzystać z podwójnego ostrza. Sprawdza się ono bardzo dobrze w walce z większą ilością wrogów. Możesz w dowolnej chwili przełączać się między jednym, a dwoma ostrzami.

Walka z Dziewiątą Siostrą (boss)

Ruszaj dalej, aż dotrzesz do drzewa, przy którym pojawi się hologram Eno Cordovy. Po scence skieruj się na ścieżkę, która doprowadzi bohatera do lokacji z wielkim ptakiem.

182

Po chwili na arenie pojawi się Dziewiąta Siostra, którą będziesz musiał pokonać. Jak zwykle uważaj na specjalne ataki, zwłaszcza doskoki (9) przeciwniczki. Ponadto blokuj i unikaj potężnych ciosów zadawanych mieczem. Rywalkę najlepiej atakować po uniknięciu silnych ataków albo wyprowadzeniu przez nią serii ciosów.

183

Czasami rywalka wspomoże się mocą, aby przyciągnąć (10) bohatera. Kiedy tylko znajdziesz się przy wrogu, postaraj się szybko odskoczyć, zanim Siostra zaatakuje mieczem. Możesz również próbować wyprowadzać serię ciosów, które osłabią pasek wytrzymałości rywalki i umożliwią zadanie jej obrażeń.

184

Po zabraniu Dziewiątej Siostrze około jednej trzeciej zdrowia rozpocznie się druga faza pojedynku. Rywalka będzie od teraz korzystać z podwójnego ostrza oraz zyska nowe ataki. Jednym z nich jest szarża (11), przed którą odskakuj na boki.

185

Uważaj również na falę uderzeniową (12) z ziemi. Kiedy zacznie się zbliżać do bohatera podskakuj, żeby nie zadała obrażeń. Uważaj też na momenty, w których Siostra rzuca mieczem - możesz go uniknąć albo spróbować zablokować.

186

Czasami zacznie również obracać ostrzem (13) stojąc na ziemi lub wyprowadzając taki atak z wyskoku. W obydwu przypadkach odskakuj na bok, aby nie otrzymać obrażeń. Wyczekuj na dogodne momenty, po czym wyprowadzaj własne ataki, aż rozprawisz się z bossem.

Powrót na statek, walka z Oovo Adnan

Po pokonaniu Dziewiątej Siostry rozpocznie się scenka z wielkim ptakiem. Po jej zakończeniu zacznij wracać przez lokację w stronę Modliszki.

187

Podczas powrotu możesz zostać napadnięty przez dwóch łowców nagród - Oovo Adnan (14). Rywale posługują się głównie blasterami, które możesz odbijać. Uważaj też jednak na granaty hukowe, a na bliższym dystansie na ataki prądowe. Kiedy rywale nie atakują zbliżaj się do nich i szybko wyprowadzaj ataki. Następnie kontynuuj powrót na statek, co zakończy misję.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Dathomira: siostry, bracia nocy, wędrowiec, ruiny, droga do wioski

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Kashyyyk: nurkowanie, dotarcie do Drzewa Początku, ucieczka przed statkiem

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami