Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Dathomira: bagno, Gorgara (boss), pazury wspinaczkowe

Rozdział 5 - walczymy z lokalnym potworem i zdobywamy nowy sprzęt.

Po dotarciu na Dathomirę i poznaniu lokalnych "mieszkańców" w postaci wędrowca oraz sióstr i braci nocy, główny bohater Star Wars Jedi: Fallen Order, Cal, dociera do wioski zamieszkiwanej przez tubylców.

200

Zeskocz na dół i pozbądź się pierwszego strażnika na drewnianej podłodze, po czym kontynuuj swoją podróż. Skorzystaj z przyciągania, aby rozłożyć drewniany pomost (1), dzięki któremu dotrzesz na drugą stronę przepaści. Skręć w lewo i wbiegnij na ścieżkę. Zjedź na dół, po czym przeskocz przepaść na końcu drogi.

201

Kontynuuj zjazd, aż dotrzesz do kolejnej lokacji - Bagna Poświęcenia, gdzie znajdziesz punkt medytacji. W okolicy znajdują się Nydaki oraz nieumarłe siostry, z którymi możesz toczyć pojedynki. Głównym celem jest odnalezienie fragmentu ściany (2) pokrytej roślinami. Użyj na niej pchnięcia, a następnie spowolnienia, po czym wskocz na rośliny i szybko wespnij się w górę.

202

Na górze rozpraw się z grupą wojowników oraz sióstr i ruszaj w prawo. Po chwili dotrzesz do drewnianego mechanizmu, gdzie możesz przeciąć linę, aby odblokować skrót. Skieruj się w prawo i udaj się w stronę przejścia (3), znajdującego się za gałęzią.

203

Rusz przed siebie, a po chwili dotrzesz do zaciemnionej jaskini. Zeskocz na dół i podejdź do ściany (4), z którą wejdź w interakcję.

Walka z Gorgarą (boss), pazury wspinaczkowe

Znajdziesz przy niej zwłoki, które bohater zacznie sprawdzać w trakcie scenki. Po chwili na arenie pojawi się boss - Gorgara.

204

W trakcie walki za wszelką cenę unikaj ataków skrzydłami (5). Na szczęście są sygnalizowane, więc stosunkowo łatwo przed nimi uciec. Kiedy Gorgara próbuje wyciąga skrzydła z ziemi masz chwilę czasu, aby szybko ją zaatakować.

205

Po wykonaniu niektórych ataków boss wystawia głowę z charakterystycznym, czerwonym punktem (6) - warto go atakować, ponieważ możesz w ten sposób zadawać rywalowi ciosy zabierające więcej zdrowia.

206

Co pewien czas Gorgara będzie wzbijać się w powietrze i atakować z dystansu falami dźwiękowymi (7), przed którymi odskakuj. Przy lądowaniu przeciwnik wywoła falę uderzeniową, nad którą przeskakuj. Uważaj też na szarże bossa, przed którymi także odskakuj na boki.

207

Po zabraniu Gogarze większości zdrowia przeciwnik ucieknie z pola bitwy. Ponownie podejdź do zwłok przy ścianie i podnieś pazury wspinaczkowe. Dzięki nim będziesz w stanie nie tylko znacznie szybciej przemieszczać się po ścianach, ale również wchodzić po charakterystycznych, żółtych naroślach (8), które do tej pory były niedostępne. Zacznij od razu się wspinać po ścianie.

208

Rusz przed siebie i kontynuuj, po drodze korzystając z punktu medytacji. Celem będzie dotarcie do wysokiej ściany. Kiedy zaczniesz na nią wchodzić, z góry zaczną spadać głazy (9). Omijaj je i pozwól, aby spadały na goniącą bohatera Gorgarę (10).

209

W pewnej chwili potwór schwyci Cala, wzniesie się w powietrze i go puści. W trakcie spadania zacznij kierować się w kierunku głowy (11) bossa, a kiedy na ekranie pojawi się klawisz wciśnij go. Po chwili będziesz musiał powtórzyć całą akcję dwukrotnie, co spowoduje upadek potwora na ziemię.

210

Po scence zlokalizuj ścianę (12), po której wejdź na górę. Przeskocz na stały ląd z prawej i ruszaj przed siebie.

211

W pewnej chwili dotrzesz do przepaści. Użyj przyciągnięcia na drewnianej płycie (13), a następnie spowolnij ją, po czym szybko przebiegnij przez przepaść po ścianie (14).

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Dathomira: wioska braci, ruiny, retrospekcja, ucieczka przed siostrami

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Dathomira: siostry, bracia nocy, wędrowiec, ruiny, droga do wioski

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami