PS3 ukazało się później z powodu części wartej 5 centów - twierdzi były menedżer Sony

Problemem okazał się laser w napędzie Blu-Ray.

PlayStation 3 w Stanach Zjednoczonych ukazało w 2006 roku, czyli dwanaście miesięcy po Xbox 360. Okazuje się jednak, że sprzęt mógł pojawić się wcześniej, ale premierę opóźnił podobno problem z częścią wartą 5 centów.

O nietypowym kłopocie opowiedział Phil Harrison, który w czasach wspomnianej konsoli był szefem studiów deweloperskich należących do Sony, a obecnie jest wiceprezesem Google odpowiedzialnym za platformę Stadia.

ps3_podzespol
PS3 zadebiutowało w 2006 roku

- [PS3] ukazało się później niż byśmy sobie życzyli. Tym, co spowolniło produkcję sprzętu, był niewielki komponent, niebieska dioda lasera w czytniku płyt Blu-Ray. Podzespół był warty mniej więcej 5 centów - wyjaśnia menedżer w rozmowie z serwisem IGN.

Harrison podkreśla, że zastosowanie części nie należało do tak prostych zadań, jak mogłoby się wydawać. W związku z kłopotami, fabryki nie były w stanie przygotować odpowiedniej liczby egzemplarzy mechanizmu, a co za tym idzie - konsoli.

PlayStation 3 zadebiutowało rok po swoim największym ówczesnym rywalu, czyli Xbox 360. Wielu uważa, że późniejsza premiera to jeden z czynników, przez które Sony miało problemy w poprzedniej generacji.

Oczywiście przyczyn kłopotów PS3 było więcej. Kilka miesięcy temu ówczesny szef studiów japońskiej firmy - Shawn Layden - przyznał, że urządzenie było przejawem pychy. Zwrócił uwagę, że koncern nie słuchał klientów, stworzył „piekielne środowisko” dla deweloperów i ustanowił zbyt wysoką cenę.

Źródło: IGN

Następnie: Aktualizacja Red Dead Redemption 2 naprawia błąd z tempem utraty energii i wagi zależnym od liczby FPS

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami