PS3 ukazało się później z powodu części wartej 5 centów - twierdzi były menedżer Sony

Problemem okazał się laser w napędzie Blu-Ray.

PlayStation 3 w Stanach Zjednoczonych ukazało w 2006 roku, czyli dwanaście miesięcy po Xbox 360. Okazuje się jednak, że sprzęt mógł pojawić się wcześniej, ale premierę opóźnił podobno problem z częścią wartą 5 centów.

O nietypowym kłopocie opowiedział Phil Harrison, który w czasach wspomnianej konsoli był szefem studiów deweloperskich należących do Sony, a obecnie jest wiceprezesem Google odpowiedzialnym za platformę Stadia.

ps3_podzespol
PS3 zadebiutowało w 2006 roku

- [PS3] ukazało się później niż byśmy sobie życzyli. Tym, co spowolniło produkcję sprzętu, był niewielki komponent, niebieska dioda lasera w czytniku płyt Blu-Ray. Podzespół był warty mniej więcej 5 centów - wyjaśnia menedżer w rozmowie z serwisem IGN.

Harrison podkreśla, że zastosowanie części nie należało do tak prostych zadań, jak mogłoby się wydawać. W związku z kłopotami, fabryki nie były w stanie przygotować odpowiedniej liczby egzemplarzy mechanizmu, a co za tym idzie - konsoli.

PlayStation 3 zadebiutowało rok po swoim największym ówczesnym rywalu, czyli Xbox 360. Wielu uważa, że późniejsza premiera to jeden z czynników, przez które Sony miało problemy w poprzedniej generacji.

Oczywiście przyczyn kłopotów PS3 było więcej. Kilka miesięcy temu ówczesny szef studiów japońskiej firmy - Shawn Layden - przyznał, że urządzenie było przejawem pychy. Zwrócił uwagę, że koncern nie słuchał klientów, stworzył „piekielne środowisko” dla deweloperów i ustanowił zbyt wysoką cenę.

Źródło: IGN

Następnie: Aktualizacja Red Dead Redemption 2 naprawia błąd z tempem utraty energii i wagi zależnym od liczby FPS

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami