PS Now na PlayStation 5 pozwoli tworzyć własne dema gier? Sugeruje patent Sony

Dzielenie się działającymi fragmentami tytułów.

W amerykańskim urzędzie patentowym odnaleziono zarejestrowany 19 maja bieżącego roku przez Sony Interactive Entertainment patent na system, który pozwoli użytkownikom udostępniać znajomym działające fragmenty gier.

Z dołączonych dokumentów wynika, że mechanizm funkcjonowałby podobnie jak edytor filmików. Z głównej produkcji wycinalibyśmy określoną sekwencję, a następnie wysyłali innemu graczowi, który uruchomiłby scenę na swoim urządzeniu za pomocą serwerów w „chmurze”.

ps_now_patent
Fragment zarejestrowanego patentu

Co ciekawe, autorzy „wersji demo” otrzymaliby możliwość umieszczenia we fragmencie dodatkowych elementów, w tym pojawiających się na ekranie komunikatów i obrazków. To pozwoliłoby na tworzenie odrębnych mini-gier.

Patent wskazuje, że po ukończeniu przygotowanej przez użytkownika sekwencji, gracz będzie mógł kupić pełną wersję danej produkcji. Z dokumentów wynika, że system pozwoli też na dzielenie się zapisanymi stanami rozgrywki ze znajomymi.

psnow_patent2
Fragment zarejestrowanego patentu

Biorąc pod uwagę, że działanie mechanizmu opiera się na serwerach w „chmurze”, funkcja może być przeznaczona dla usługi PS Now. Niewykluczone jednak, że opcja mogłaby pojawić się także na PlayStation 5 wraz z debiutem konsoli.

Oczywiście fakt, że Sony opatentowało wspomniany system nie oznacza jeszcze, że koncern rzeczywiście zrealizuje projekt. Wiele firm rezerwuje różne technologie i rozwiązania, z których później nigdy nie korzysta.

Źródło: TweakTown

Następnie: Wysokie ceny skórek broni z nowej operacji w CS:GO - jedną sprzedano za 5 tysięcy zł

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami