Death Stranding - buty: zużycie, zapasowa para, chodzenie boso

Szewc bez butów chodzi, kurier już nie.

Buty w Death Stranding to tak naprawdę element ubioru nawet ważniejszy niż jakikolwiek kombinezon i egzoszkielet. Z racji tego, że jesteś kurierem, który podczas większości pracy porusza się pieszo, przed każdym zleceniem musisz sprawdzić stan obuwia i upewnić się, że będziesz miał przy sobie zapasową parę.

Oto kilka najważniejszych zasad, które są związane z używaniem butów w trakcie gry:

  • przed wyruszeniem w drogę upewnij się, że masz przy sobie zapasową parę butów
  • jeśli obecnie użytkowana para jest zużyta w ponad połowie, a czeka cię długa lub trudna droga, lepiej rozłożyć je na elementy i stworzyć nową parę, wciąż mając także zapasową
  • buty zużywają się w innym tempie, w zależności od tego, jak dużo ciężaru dźwigasz i po jakiej powierzchni chodzisz
  • w świecie gry nie ma szewców - nie naprawisz butów, więc po zużyciu po prostu przerób je na symboliczną ilość zasobów
  • nie dopuszczaj do chodzenia boso - jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, rozejrzyj się po okolicy w poszukiwaniu specjalnych liści, z których możesz zrobić tymczasowe kapcie, nie są jednak zbyt wytrzymałe
  • chodząc boso po skałach możesz spowodować skaleczenia, a po śniegu odmrożenia - obie sytuacje prowadzą do gorszego samopoczucia Sama, a także utraty krwi podczas kolejnych wędrówek.
171

Na powyższym obrazku wskazaliśmy miejsce na ekranie, gdzie zauważysz wskaźnik zużycia butów (1). Warto kontrolować go regularnie, zwłaszcza podczas pieszych wędrówek.

Na ekranie pojawia się tylko wtedy, gdy idziesz pieszo. Gdy prowadzisz pojazd lub w innych sytuacjach jest niewidoczny. Zmienia się także jego kolor - gdy z niebieskiego stanie się żółty i świecący, warto od razu się upewnić, czy mamy przy sobie zapasową parę. Jeśli nie, warto to nadrobić podczas najbliższej wizyty przy jakimś terminalu.

Następnie: Death Stranding - aerobagażnik: jak używać, funkcja jazdy (deskorolka)

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - układarka: odbudowa dróg, autostrady

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami