Death Stranding - aerobagażnik: jak używać, funkcja jazdy (deskorolka)

Niepozorny gadżet ułatwiający transport.

Aerobagażnik to niewielkich rozmiarów platforma, która po połączeniu z Samem unosi się za naszymi plecami i jest zdolna do przewożenia dużych ładunków. Nie wpływa to w żaden sposób na główny udźwig bohatera Death Stranding.

Pusty aerobagażnik może nam też posłużyć jako środek lokomocji (1) po niezbyt trudnym terenie. Obiekty unoszą się w powietrzu dzięki kryształom chiralnym, ale jazda na nich w górach będzie bardzo trudna.

172

Aerobagażniki będą dostępne po zakończeniu zlecenia nr 27, a dokładniej w momencie, gdy Stacja meteo zostanie podłączona do sieci chiralnej.

Aerobagażniki można ze sobą łączyć, ale w maksymalnie dwóch egzemplarzach. Obie sztuki mogą posłużyć za transportowanie towaru (2) (co jest oczywiście główną funkcją aerobagażnika) lub też jedna do transportu (tylna), a druga do przemieszczania się.

To całkiem ciekawe ułatwienie i warto pamiętać o opcjach, które dają ci aerobagażniki. Pamiętaj jednak, że zużywają energię z twojego egzoszkieletu. Jeśli korzystasz z dwóch naraz, a także przewozisz w ten sposób dużo ciężarów, twój kombinezon będzie wyczerpywał się znacznie szybciej.

173

Wracając także do funkcji „deskorolki”, czyli wykorzystania aerobagażnika jako środek lokomocji, sterowanie nie jest do końca intuicyjne i warto je zapamiętać, by nie runąć w przepaść, wpaść do wody, itp.:

  • odepchnięcie się do przodu - kwadrat
  • hamulec: L2 lub R2
  • zejście z aerobagażnika - krzyżyk.

Na aerobagażniki można bardzo łatwo przenosić ładunek, który trzymamy w ręce - po prostu podejdź do rozłożonego obiektu i upuść go, a więc zwolnij trigger, który trzymasz wciśnięty. Jeśli chcesz przełożyć do aerobagażnika przedmioty niesione na plecach, przebywając obok obiektu przytrzymaj kwadrat, aby wywołać okno ekwipunku. Dokonaj umieszczenia wybranych przedmiotów do powietrznego bagażnika.

Inne ważne aspekty, o których warto pamiętać w przypadku używania aerobagażników:

  • obiekt nie jest przyczepiony na sztywno do bohatera - przykładowo, aerobagażnik może się odczepić przy zbieganiu ze stromego zbocza, upadku czy też wpadnięcia do wody
  • z aerobagażnikiem można wejść na drabinę, ale tylko pod warunkiem, że ta nie jest ustawiona pod zbyt dużym kątem
  • nie można wspinać się po linie lub korzystać z niej do zejścia - aerobagażnik zostanie automatycznie rozłączony
  • jeśli masz podłączony aerobagażnik, nie skorzystasz z opcji przemieszczania się pomiędzy tyrolkami
  • zanim zechcesz skorzystać z jakiegokolwiek pojazdu, musisz odczepić aerobagażnik
  • aby szybko rozłożyć aerobagażnik (jeśli posiadasz taki w ekwipunku), po prostu przytrzymaj krzyżak na padzie w prawo, wybierz go prawym analogiem i naciśnij kółko, by położyć przedmiot na ziemi.

Jak więc widać, aerobagażniki w Death Stranding to tylko pozornie proste przedmioty. Ich efektywne wykorzystanie dużo zależy od twojej strategii, warunków, a także zwyczajnej w świecie wprawy, która przychodzi z czasem - jak wszystko w grze.

Następnie: Death Stranding - plecak: ulepszanie, dostosowywanie, superakumulator, kieszeń na granaty

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - buty: zużycie, zapasowa para, chodzenie boso

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami