Walka o przetrwanie w Bieszczadach w polskiej grze Odludzie

Na PC i konsole.

Polskie studio VeCube pracuje nad Odludziem - produkcją typu survival, której akcję osadzono w Bieszczadach. Premiera w trzecim kwartale 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Tytuł zaoferuje jedynie kampanię fabularną do zabawy w pojedynkę. Twórcy obiecują „interesujący wątek” z „obszernie napisanym scenariuszem” i dwoma finałami, zależnymi od wyborów dokonywanych w toku zabawy. Ukończenie gry zajmie od 15 do 20 godzin.

Gracze wcielą się w mężczyznę, który w tajemniczych okolicznościach trafił do bieszczadzkich lasów. Bohater musi walczyć o przetrwanie i spróbować dotrzeć do cywilizacji. W planach jest łącznie 17 zróżnicowanych terenów do zwiedzenia.

Autorzy położą nacisk na realizm. Przykładowo pojawi się konieczność dbania o kondycję poprzez oszczędzanie energii i odpowiednie odżywianie. Posiłek zdobędziemy polując na zwierzęta, choć niektóre istoty będą stanowiły duże zagrożenie.

odludzie_01
Wybudujemy chroniący przed zagrożeniami szałas

Wśród tych ostatnich nie zabraknie dużych i małych niedźwiedzi oraz dzików, a także wilków, żubrów, żbików, lisów, rysi, jeleni i zajęcy. Złowimy też ryby za pomocą skonstruowanej wędki i przynęty - za ostatnią posłużą wykopane z ziemi robaki lub schwytane owady.

W roli przeciwnika wystąpi pogoda z dynamicznym cyklem dobowym, zmienną temperaturą i różnymi efektami atmosferycznymi: słonecznymi, pochmurnymi, deszczem i mgłą. Ochronę przed niekorzystnymi warunkami i drapieżnikami zapewni szałas.

odludzie02
Napotkamy różne zwierzęta

Schronienie i inne przedmioty wykonamy samodzielnie, a w trakcie konstruowania obiektów ujrzymy stosowną animację. Pojawi się również możliwość rozpalenia ogniska za pomocą metody tarcia i małego łuku. Do tego opcja pływania i wspinania się.

Wkrótce w serwisie Wspieram.to rozpocznie się zbiórka funduszy na realizację Odludzia, choć nie jest jasne, ile pieniędzy potrzebują twórcy. Obecnie można wesprzeć odpowiedzialnych za projekt deweloperów na platformie Patronite.

Źródło: Odludzie

Następnie: Polski horror Blair Witch w grudniu trafi na PS4 - z nowymi skórkami i animacjami dla psa

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami