Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: Grobowiec Miktrulla, przyciąganie, zagadka z magnesami, iglica, Bez Szans (boss)

Rozdział 3 - docieramy do celu podróży na planecie.

Po przejściu przez pierwszą część Grobowca Miktrulla w ramach kampanii fabularnej Star Wars Jedi: Fallen Order, kontynuujemy jego eksplorację. Po zniszczeniu kamiennej ściany za pomostem ze szturmowcami skieruj się w lewo.

135

Po zjechaniu na dół wskocz na pnącza (1) porastające filar z lewej, przeskocz na kolejny, a potem na drugą stronę pomieszczenia (2), gdzie zacznij iść przed siebie.

136

Po chwili trafisz na miejsce z przesuwającymi się blokami. Czekaj na chwilę, kiedy się cofają i przeskakuj do przodu. Na końcu znajdziesz przycisk, którym je wyłączysz. Ruszaj dalej, przechodząc przez wąskie przejście. Skorzystaj z punktu zapisu gry i udaj się w prawo. Przebiegnij po ścianie i kontynuuj do pomostu. Wskocz na poprzeczną belkę i skieruj się w lewo (3), gdzie wejdź na górę.

Opanowanie mocy przyciągania

W trakcie walki pojawi się latający statek, który może strzelać rakietami. Jeśli do tego dojdzie, to wykonuj uniki lub staraj się używać pchnięcia.

137

Po walce platforma zostanie ostrzelana, a Cal zacznie spadać. Po chwili przeniesiesz się do przeszłości, na trening mocy. W wybranym momencie wciśnij klawisz odpowiedzialny za skorzystanie z nowej mocy przyciągania (4), aby zdobyć miecz świetlny. Kontynuuj, aż ukończysz szkolenie.

138

Po chwili Cal wróci do rzeczywistości, przyciągając spadającą broń. Zlokalizuj podwiniętą linę i przyciągnij ją (5), po czym przeskocz na porośniętą ścianę i zacznij wspinać się na górę.

139

Kiedy tam dotrzesz przyciągnij kulę (6) i popchnij w stronę roślin (7), które się spalą i odsłonią kratkę, po której wejdź na górę. Skorzystaj z punktu zapisu gry i skieruj się w prawo.

Po przeciśnięciu się przez szczelinę ruszaj przed siebie. Trafisz do korytarza z dużą ilością przeciwników.

140

Wśród nich będą sondy szpiegowski, które możesz od tej pory przyciągać (8) i szybko eliminować. Załatw pozostałych żołnierzy oraz strażnika grobowca, znajdującego się na końcu drogi.

141

W kolejnej lokacji przyciągnij linę i dostań się na drugą stronę przepaści. Następnie użyj przyciągania na kołowrocie (9) i przeciągnij wtyczkę do gniazda (10), co spowoduje podniesienie bramy i jej zablokowanie. W ten sposób odblokujesz przejście.

Uważaj na przeciwników zza bramy. Dobrym sposobem na ich eliminację, jest zamknięcie bramy, gdy wbiegnie pierwsza grupa i rozprawienie się z nimi po tej stronie.

Zagadka z magnesami i sferami, Iglica Miktrulla

Przejdź przez pomost z przeciwnikami, a za nim udaj się w lewo. Przyciągnij linę i przeskocz na ścianę z lewej, aby pokonać przepaść. Pociągnij z kołowrotu kolejną linę, która odblokuje następne przejście.

W komnacie skieruj się w lewe przejście, po schodkach. Odpocznij i wskocz na ścianę z roślinami.

142

Czeka cię trochę pracy. Najpierw pozwól, by wrogowie sami się wyeliminowali. Teraz oczyść pomieszczenie i przystąp do rozwiązywania łamigłówki.

Zacznij od wciśnięcia klawisza (11), który uruchomi pole magnetyczne (12). Wskocz na podwyższenie z prawej i użyj przyciągania na małej sferze (13) (ogniste sfery znajdują się na ścianie), przejdź z nią do krawędzi i pchnij w stronę wspomnianego pola, dzięki czemu znajdzie się na ścianie (14).

Zejdź na dół. Następnie użyj przyciągnięcia na kołowrocie (15) i włóż linę w mechanizm z lewej (16). Teraz możesz przyciągnąć sferę zawieszoną na ścianie, po czym przemieść się w pobliże korzeni (17), oplatających łańcuch i spal je przy pomocy kuli.

143

W ten sposób doprowadzisz do upadku dużej sfery na niższe piętro. Użyj na wielkiej kuli (18) pchnięcia i ustaw ją w dołku (19).

144

Wysunie się Iglica Miktrulla - wejdź do kamiennej budowli i sprawdź ścianę z malowidłami (20).

Hakowanie sond, Bez Szans (boss)

Rozpocznie się scenka przerywnikowa, po której celem będzie powrót na statek. Dzięki nowej umiejętności droga ta powinna przebiec dość szybko.

145

W trakcie pokonywania kolejnych przeszkód dotrzesz na platformę ze szturmowcem. Zwróć wtedy uwagę na stół (21) z lewej. Skorzystaj z niego, a BD-1 zyska możliwość włamywania się do sond szpiegowskich Imperium.

146

Kontynuuj powrót na statek, aż do miejsca gdzie zostaniesz zaatakowany przez łowcę nagród nazywanego Bez Szans. Jest to szybki przeciwnik, potrafiący zawisnąć w powietrzu (22) i ostrzelać bohatera z tej pozycji.

147

Strzały z blastera odbijaj mieczem, a rakiety odpychaj mocą lub unikaj. Kiedy zbliżysz się do wroga, to uważaj na miotacz ognia (23). Jeśli rywal zacznie z niego korzystać, to odskakuj. Kiedy tylko nadarzy się okazja atakuj. Kiedy zabierzesz rywalowi większą część zdrowia bohater zostanie porażony prądem, a pojedynek się zakończy.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: więzienie, zagadki z kablami, arena walk, Sorc Tormo

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: Grobowiec Miktrulla, magnesy, zagadka z płytami

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami