Red Dead Online - Wyścig z celami

Trafianie do tarcz i atakowanie przeciwników.

Wyścig z celami to po prostu wariacja standardowego wyścigu w Red Dead Online. Tutaj także mamy liniową trasę, na której musimy dojechać do mety i zaliczyć wszystkie punkty kontrolne, ale te zostają zamienione na cele do trafienia.

Nie wystarczy więc już tylko przejechać przez oznaczone miejsce - należy trafić w tarcze porozstawiane na torze (1). Na ekranie widzisz też swoją aktualną pozycję (2) oraz liczbę zaliczonych i pozostałych punktów kontrolnych (3). Celem jest oczywiście dojechanie na metę na jak najlepszej pozycji.

Red_Dead_Redemption_II_Screenshot_2019.11.18___20.03.52.83

Każdy gracz zaczyna z podstawową bronią, czyli łukiem, oraz nieograniczoną liczbą strzał. Pozostałe bronie można zebrać z beczek, które na radarze oznaczono ikoną konkretnych modeli broni.

Na trasie są też beczki z doładowaniem wytrzymałości konia - te mają ikoną pioruna. Aby skorzystać z bonusu, wystarczy przejechać przez beczkę.

Oprócz strzelania do celów, gracze mogą też atakować się nawzajem, zarówno wręcz, jak i łukiem oraz pozostałymi broniami zdobytymi na trasie. Po „śmierci” gracz traci cały zdobyty ekwipunek i zaczyna znowu od łuku.

Red_Dead_Redemption_II_Screenshot_2019.11.18___20.04.53.97

Ważny jest fakt, że trafienie w cel zwiększa wytrzymałość naszego konia. Pamiętaj też, że jeżeli grasz na padzie, autocelowanie dotyczy tylko tarcz, a nie graczy.

Porady do trybu:

  • Choć to wyścig, to eliminowanie graczy jest dobrym sposobem na wypracowanie lepszej pozycji, bo trafiony zawodnik traci kilkanaście metrów po odrodzeniu
  • Graj agresywnie. Uderzaj i kop przeciwników przyciskiem do walki wręcz (F na PC, kółko na PS4, B na Xbox One)
  • Kiedy masz kogoś na ogonie, nie jedź w prostej linii, a zygzakiem. Inaczej ułatwisz mu trafienie. Jeżeli jesteś dobrym strzelcem, ciekawą taktyką jest też nagłe zahamowanie, puszczenie oponenta przodem i wyeliminowanie go
  • Jazda tuż za przeciwnikiem powoduje, że poruszasz się nieco szybciej

Następnie: Red Dead Online - Wyścig nieliniowy

Spis treści: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Red Dead Online - Wyścig

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami