Pierwsze spojrzenie na pada do PS5. DualShock 5 na grafikach patentowych

Drobne, ale istotne zmiany.

Sony zarejestrowało w japońskim urzędzie patentowym projekt nowego kontrolera do PlayStation, a więc następcy DualShocka 4. Do dokumentu dołączono szereg grafik, które potwierdzają, że nowa wersja nie różni się zbyt mocno od kontrolera do PS4, choć jest widocznych kilka zmian.

„DualShock 5” (nazwa nie jest oficjalna) ma nieco inny kształt od poprzednika. Do tego większe triggery, nieco mniejsze analogi oraz port USB typu C, umieszczony nieco wyżej. Uwagę zwraca też brak podświetlenia, co powinno wydłużyć pracę akumulatora. Różnice dobrze obrazują obrazki przygotowane przez użytkownika forum ResetEra:

pad2
Źródło: gofreak na ResetEra
pad3
Źródło: gofreak na ResetEra
pad4
Źródło: gofreak na ResetEra
pad5
Źródło: gofreak na ResetEra
pad6
Źródło: gofreak na ResetEra

Wygląd kontrolera pokrywa się z opinią dziennikarza redakcji Wired, który jako pierwszy widział urządzenie i opisywał je jako bardzo podobne do DualShocka 4.

Redakcja Video Games Chronicle przerobiła cyfrowo pad od PS4, aby wyglądał tak, jak ten z patentu, co dobrze oddaje zmianę kształtu.

pad7
Źródło: Video Games Chronicle

Wiemy na pewno, że „DualShock 5” jest wyposażony w adaptacyjne triggery, symulujące chociażby wysiłek przy naciąganiu cięciwy łuku, oraz nowy system haptyczny. To po prostu ulepszony rodzaj wibracji, który zastąpi stosowane do tej pory rozwiązanie.

Źródło: Video Games Chronicle, ResetEra

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami