Microsoft chce przejąć więcej studiów

By tworzyły „świetne gry”.

Microsoft chce przejmować kolejne studia, by tworzyły gry w ramach Xbox Game Studios - zaznaczył Phil Spencer w rozmowie z Eurogamerem podczas niedawnego eventu X019.

- Wspaniały jest fakt, że zapowiadamy trzy nowe IP, z czego dwa od naszych wewnętrznych studiów. W przyszłości nie mamy właściwie żadnej prezentacji, podczas której nie zapowiemy nowych gier, ze względu na ilość studiów, które posiadamy - powiedział szef marki Xbox.

Phil_Spencer

- Tu nie chodzi o jakąś marketingową walkę o liczbę przejęć. Jeśli nie budujemy wspaniałych gier, to przejęcia nie mają znaczenia. A czy z nimi skończyliśmy? Na pewno nie.

Spencer podkreślił, że firma szuka teraz nowych studiów, które mogłyby zaoferować inny zestaw umiejętności i doświadczenie w innych dziedzinach czy gatunkach. Firmie zależy też na różnorodności geograficznej, a więc zespołach z różnych części świata.

Podczas X019 zapowiedziano między innymi Grounded - pierwszy projekt studia Obsidian od czasu przejęcia przez Microsoft. W tej produkcji survivalowej pokierujemy zmniejszonymi do rozmiarów owadów ludźmi.

Firma przejęła też między innymi Ninja Theory, studio Double Fine czy też inXile Entertainment.

Następnie: Blizzard całkowicie się zmienił - uważają twórcy Diablo

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami