Blizzard całkowicie się zmienił - uważają twórcy Diablo

Przeobrażenie w korporację mocno wpłynęło na firmę.

Blizzard nie jest już taki jak kiedyś, ponieważ stał się wielką korporacją i musi liczyć się ze zdaniem udziałowców - twierdzą David Brevik, Erich Schaefer i Schaefer, czyli twórcy serii Diablo i założyciele Blizzard North.

W świetle niedawnych kontrowersji - między innymi zbanowaniu profesjonalnego gracza Hearthstrone czy pamiętnej zapowiedzi mobilnego Diablo Immortal - dziennikarz PC Gamer zapytał deweloperów, czy trudno było przez ostatni rok obserwować działania firmy. Wspomniał też, że Blizzard „trochę” się zmienił.

dia1
Zapowiedź Diablo 4 uspokoiła nieco fanów, co pozwoliło Blizzardowi odetchnąć

- Nie „trochę”, tylko całkowicie - odparł David Brevik, zauważając, że z pierwotnego zespołu w składzie Blizzarda został tylko starszy dyrektor artystyczny i starszy wiceprezes.

- Stary Blizzard odszedł - dodał Max Schaefer. - Kiedy my opuszczaliśmy studio, było tam 180 pracowników. Teraz są ich tysiące. Firma była inna, a Acivision nie miało żadnych wpływów. (...) Teraz to prawdziwe imperium, które musi zaspokoić udziałowców.

Erich Schaefer zwrócił też uwagę, że dawniej firma musiała się przejmować jedynie własną wizją gier, a także brać pod uwagę oczekiwania odbiorców.

- Największa różnica jest taka, że nie rozmawialiśmy o akcjonariuszach. Nie omawialiśmy sprawy chińskiego rządu i tego, co on może chcieć. Zastanawialiśmy się tylko nad tym, co my chcemy zrobić i co chcieliby zobaczyć fani. Tak już oczywiście [w Blizzardzie - red.] nie jest, czy to lepiej czy gorzej. Nie winię ich. To gigantyczna korporacja.

Twórcy Diablo podkreślają, że to, co dzieje się z Blizzardem, nie jest niczym nowym, bo przez podobne transformacje przechodzi każda firma, która chce się rozwijać.

Źródło: PC Gamer

Następnie: Ray tracing w PS5 i Xbox Scarlett to zasługa sukcesu Nvidii - sugeruje prezes firmy

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami