Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: platformy, Oko cyklonu, droga do grobowca

Rozdział 2 - docieramy do katakumb.

Po odwiedzeniu Sanktuarium na planecie Bogano, główny bohater gry Star Wars Jedi: Fallen Order, Cal Kastis, wyrusza w dalszą część przygody. Zacznij od porozmawiania z członkami statku, którym właśnie lecisz.

039

Następnie podejdź do holostołu i wybierz z niego miejsce kolejnej podróży, czyli planetę Zeffo (1). Celem będzie dotarcie do legendarnych grobowców.

040

Po wyjściu na lądowisko udaj się w prawo. Wejdź na ścieżkę i ruszaj przed siebie, przechodząc po belce. Rozpraw się z dwoma szczurami szarpiącymi ciało szturmowca (możesz przy okazji zeskanować wroga) i ruszaj w lewo. Po dotarciu do ściany (2) przebiegnij po niej. Dobiegnij do końca i wciśnij klawisz przy drzwiach, dzięki czemu otworzysz skrót.

041

Skieruj się w prawo i rozpraw się z grupą szturmowców i szczurów. Podążaj wzdłuż ścieżki, aż dotrzesz do obracających się mechanizmów (młyn). Użyj mocy spowolnienia, aby go spowolnić, po czym wskocz na platformę (3) i przeskocz dalej.

042

Zacznij kierować się w stronę wioski, walcząc ze szturmowcami. Zlokalizuj wejście (4) na podwyższenie, po czym kieruj się po dachach kolejnych budynków w stronę zaznaczonego na żółto przejścia na holomapie.

043

Zeskocz na górską ścieżkę, po czym przeskocz przez przepaść z lewej i kieruj się w stronę punktu medytacyjnego (5). Dotrzesz do jaskini (Ośrodek turbin), przez którą przejdź.

044

Górska ścieżka doprowadzi do obracających się platform (6). Zatrzymuj je mocą, kiedy są poziomo, po czym wskakuj i szybko przeskakuj na centralną część (7) mechanizmu. Poczekaj tu na dogodny moment, zatrzymaj platformę, kiedy będzie przed bohaterem i przeskocz z niej na stały ląd. W identyczny sposób rozwiązuj zagadki z platformami w dalszej części etapu.

Oko cyklonu i dojście do grobowca

Uważaj, bo na drodze spotkasz nowy rodzaj przeciwnika - Fillaka. Unikaj przede wszystkim jego szarż.

045

W dalszej części trafisz na grupę szturmowców (8). W trakcie walki uważaj zwłaszcza na żołnierza z wyrzutnią rakiet (9), który stoi na podwyższeniu z prawej. Wykonuj uniki przed wystrzeliwanymi pociskami.

046

Po ich pokonaniu przejdź przez szereg ruchomych platform i przeskocz na ścieżkę. Dojdziesz nią do miejsca ze sporą ilością wrogów. Na prawo od nich są drzwi - otwórz je, a odblokujesz skrót. Ruszaj dalej, kierując się w lewo. Trafisz na pokryty lodem zjazd. Podczas ślizgu odbijaj wrogie strzały z blasterów. Następnie wskocz na linę (10), po czym przebiegnij po ścianie (11).

047

Po dotarciu do miejsca z żołnierzami skieruj się w lewo, przebiegnij po kolejnej ścianie i ruszaj w prawo. Kontynuuj do jaskini, gdzie spotkasz żołnierza z minigunem. Załatw go i ruszaj do kolejnej jaskini z trzema rurami. Zawiśnij na jednej z nich (12), aby uniknąć ostrzału kolejnego przeciwnika (13).

048

Dopadnij do niego, kiedy przegrzeje mu się broń. W dalszej części skorzystaj z liny, a potem wejdź na rurę z lewej. Przy zbiornikach złap ją rękami i przejdź pod nimi, po czym przeskocz na lodowy zjazd. Idź dalej, odblokowując skrót z liną. Kontynuuj do wejścia do bazy, gdzie stoi żołnierz z rakietnicą. Wejdź do środka i skorzystaj z komputera (14).

049

Przebiegnij przez tę część bazy i rozpraw się z wrogami. Rusz w prawo, gdzie zobaczysz ogromne tłoki. Korzystaj ze spowolnienia, aby zatrzymać pierwszy (15), wskocz na niego, zatrzymaj kolejny (16) i przeskocz na niego, po czym wskocz na platformę z prawej i wejdź do jaskini.

050

W jaskini będziesz musiał przejść przez kolejne tłoki. Możesz je zatrzymywać mocą lub przebiegać w odpowiednim momencie. Ostatnią z maszyn spowolnij (17), po czym wbiegnij na jej górę po ścianie (18).

051

Podążaj wzdłuż ścieżki przeskakując po linach i rozpoczynając ślizg po lodzie, w trakcie którego przeskakuj nad przepaściami (19). Następnie przebiegnij po kilku ścianach i przejdź przez jaskinie z wrogimi zwierzętami.

052

Kiedy dotrzesz do świecącego na czerwono fragmentu ściany odwróć się i przeskocz w stronę schodów (20). Dotrzesz do kolejnego punktu medytacyjnego.

053

Po chwili znajdziesz się w miejscu z kamienną zabudową oraz sporą ilością Fillaków. Skieruj się do przejścia z lewej i przeciśnij się przez kilka ciasnych miejsc. W końcu dotrzesz do lokacji z wirującymi fragmentami skał. Zatrzymaj je (21) mocą, po czym wejdź do centralnego punktu przy wielkiej kuli. Zlokalizuj windę na ziemi i stań na niej, dzięki czemu zaczniesz zjeżdżać do grobowca Eilrama.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: Grobowiec Eilrama, zagadka ze sferą, pchnięcie, Oko cyklonu

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Bogano: Oggdo, Sanktuarium, Eno Cordova

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami