BioWare chce "całkowicie przeprojektować" Anthem - sugerują nieoficjalne informacje

Studio zamierza uratować grę.

Mimo niskiego zainteresowania Anthem, produkcja nie została porzucona i BioWare pracuje nad „całkowym przeprojektowaniem” tytułu - wynika z nieoficjalnych informacji. Te same doniesienia sugerowały, że powstaje nowy Mass Effect.

Jason Schreier z Kotaku twierdzi - powołując się na trzech anonimowych członków studia - że choć z firmy odeszło kilka ważnych osób związanych z grą, z nastawionej na zabawę sieciową strzelanki nie zrezygnowano. Od kilku miesięcy autorzy aktywnie przygotowują nową wersję.

Projektem określanym w BioWare jako Anthem 2.0. lub Anthem Next zajmują się setki deweloperów z Austin i Edmonton. Celem jest drastycznie przeprojektowanie najważniejszych mechanizmów rozgrywki, w tym struktury misji, gromadzonego wyposażenia i świata.

anthem_kombinezony
W Anthem do dyspozycji jest kilka różnych kombinezonów

- Kilka miesięcy spędziliśmy na rozkładaniu gry na czynniki pierwsze i analizowaniu, co wymaga istotnych zmian (okazało się, że wiele elementów). Przez następne miesiące przebudowywaliśmy te aspekty produkcji - przekonuje jeden z rozmówców.

Modyfikacji doczeka się podobno świat, który obecnie składa się z kilku połączonych ze sobą lokacji. Twórcy chcą rzekomo podzielić mapę na bardziej odrębne i niezależne od siebie segmenty, co ułatwi deweloperom pracę - ulepszenie jednego obszaru nie poskutkuje pojawieniem się błędów w innym.

anthem20
Każdy kombinezon posiada unikalne cechy i zdolności

Rozważane jest usunięcie obowiązku powrotu do Fortu Tarsis - bazy wypadowej gracza - po każdym zadaniu, co dla wielu bywa irytujące. Autorzy planują też odświeżyć same misje, wspomniane wyposażenie, funkcje społecznościowe, system postępów i poziom trudności.

Jeden z rozmówców Schreiera - dziennikarza uchodzącego za jednego z najlepiej poinformowanych w branży - zaznacza jednak, że większość zmian nie wyszła poza fazę eksperymentalną i BioWare nie podjęło jeszcze wiążących decyzji. Nie jest więc jasne, jak dokładnie będzie wyglądało „Anthem 2.0”.

Zobacz: Anthem - poradnik i najlepsze porady

Tajemnicą jest też sposób dystrybucji - nowa wersja może ukazać się w formie serii darmowych aktualizacji w stylu tych z No Man's Sky lub dużego dodatku wzorowanego na Taken King do Destiny. Rozważane jest również wydanie odrębnej produkcji, choć po niższej cenie dla obecnych graczy.

Redaktor Kotaku przekonuje, że bez względu na to, jaką postać przyjmie nowe Anthem, zmianie nie ulegną podstawowe założenia: nie zabraknie więc wspomaganych egzoszkieletów, kierujących kombinezonami freelancerów i artefaktów.

Źródło: Kotaku

Następnie: Cyberpunk 2077 najbardziej oczekiwaną grą w plebiscycie Golden Joystick Awards - drugi rok z rzędu

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami