Star Wars Jedi: Upadły Zakon - przeszkody, liny, ślizgi, korzystanie z mocy

Kolejna porcja sposobów na poruszanie się po poziomach.

Główny bohater gry Star Wars Jedi: Fallen Order, Cal Kastis, dysponuje całą gamą akrobatycznych ruchów, umożliwiających pokonywanie licznych przeszkód, jakie znajdują się na etapach. Poniżej prezentujemy kolejną część sposobów na radzenie sobie z problemami związanymi z poruszaniem się.

e06

Niszczenie obiektów (1) - czasami przejścia są zablokowane przez różnego rodzaju przedmioty, zazwyczaj kable lub pnącza roślin. Aby poradzić sobie z nimi wystarczy skorzystać z miecza świetlnego, co odblokuje ścieżkę.

e07

Wspinanie się po linach (2) - w wielu miejscach pojawiają się liny, po których bohater może dostać się do wyżej położonych miejsc. Wystarczy na nią wskoczyć i zacząć piąć się w górę. Liny pojawiają się również często w postaci nierozwiniętej - jeśli je przetniemy, to możemy odkryć skrót między dwiema lokacjami. W dalszej części gry pojawiają się też liny mocno oddalone od bohatera. Początkowo nie będzie mógł z nich korzystać. Stanie się to możliwe dopiero po odblokowaniu mocy przyciągania.

e08

Zjeżdżanie po linach (3) - w grze występuje sporo miejsc, które są ze sobą połączone naprężonymi linami. Jest to błyskawiczny środek lokomocji. Wystarczy ustawić się pod liną i skoczyć - po chwili bohater, trzymając się robota BD-1, zacznie szybko zjeżdżać. Z czasem nasz kompan otrzyma specjalną zdolność, dzięki której będziemy mogli również wjeżdżać linami pod górę.

e09x

Ślizg (4) - w wielu momentach gry Cal trafi na mocno pochylone powierzchnie, gdzie zacznie zjeżdżać na plecach. W takich momentach najczęściej należy unikać przeszkód i wchodzić w zakręty w taki sposób, żeby nie wylecieć z trasy - najczęściej wylądujemy wtedy w przepaści. W późniejszych etapach ślizgi będą jednym z elementów toru przeszkód, gdzie trzeba będzie nie tylko omijać przeszkody, ale również szybko przeskakiwać przepaście lub wskakiwać na ściany.

e10x

Spowalnianie obiektów (5) - jest to pierwsza moc, z której może korzystać Cal. Dzięki niej możesz nie tylko spowolnić wrogów, ale również ruchome obiekty, świecące na niebiesko. W ten sposób możesz między innymi zatrzymywać chwilowo wiatraki, aby je ominąć czy stopować platformy, po których trzeba przeskoczyć dalej. Pamiętaj, że po użyciu spowolnienia należy się spieszyć, ponieważ efekt nie utrzymuje się zbyt długo.

e11x

Odpychanie i przyciąganie obiektów (6) - podczas pokonywania etapów wypatruj świecących na niebiesko obiekty. Część z nich będziesz mógł spowolnić, ale z czasem zyskasz moce odpychania i przyciągania. Możesz na przykład popchnąć duży fragment zbiornika lub platformy, tworząc w ten sposób nowe przejście. Odpychanie przydaje się też do niszczenia osłabionych fragmentów ścian.

e12x

Zablokowane obiekty (7) - jeśli podczas przygody trafisz na obiekty z czerwoną poświatą, to oznacza, że obecnie nie posiadasz mocy zdolnej do ich przemieszczenia. W takich przypadkach należy wrócić do danego miejsca po odblokowaniu odpowiedniej mocy.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - wrogowie i ich słabe punkty

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - skoki, wspinanie, bieg po ścianach, belki, wąskie przejścia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Nowy Kangurek Kao ze zwiastunem i screenami

Premiera latem na PC i konsolach.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami